Češi chtějí luxus v oblacích, zájem o letenky do prémiové třídy roste

Češi v posledních letech stále častěji létají ve vyšších třídách. Zájem o letenky do prémiové třídy se podle prodejců letenek loni meziročně zvýšil zhruba o pětinu. Nejčastěji je pasažéři žádají na dálkových linkách, vyplývá z informací prodejců pro ČTK. Letenky do vyšší třídy mají podle prodejců podíl na celkových prodejích zhruba pět procent. Průměrná cena letenky v prémiových třídách je okolo 72.000 korun.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Zájem cestujících o let ve vyšší třídě stoupá podle prodejců dlouhodobě. Týká se to především dálkových linek. "Na dálkových letech cestující více zvažují výběr mezi ekonomickou nebo vyšší třídou a jsou více ochotni si připlatit za vyšší komfort," řekla obchodní ředitelka letenek Student Agency Věra Janičinová.

Podle ředitele letenkového portálu Letuška.cz Josefa Trejbala roste počet lidí, kteří se zajímají nejen o to, kdy se kam dostanou, ale také o cestovní komfort. Týká se to zejména firemních zákazníků. "Firmy si jsou dobře vědomy, že není příliš efektivní, aby zaměstnanci po celodenním cestování dorazili na schůzku unavení. Preferují proto často přímé lety a luxusnější cestovní třídy," řekl Trejbal.

Jeho společnost loni prodávala letenky do prémiových tříd především na cesty do USA, dále do Dubaje, Šanghaje, Sydney a Hongkongu. Vedle manažerů podle něj přibývá lidí, kteří vyšší třídy vyhledávají při cestách na dovolenou. "Jejich dovolená tak v podstatě začíná již na letišti," dodal.

Martina Hrnčířová ze společnosti Orbix, která je součástí supiny Student Agency, připomněla, že na rostoucí zájem o prémiové třídy zareagovali i dopravci. Někteří z nich v posledních letech začali zavádět mezitřídy mezi klasickou ekonomickou a obchodní třídou.

Letenkový portál Letuška.cz provozuje společnost Asiana. Firma na začátku roku oznámila, že loni prodala 691.000 letenek v hodnotě 6,3 miliardy korun. Meziročně šlo téměř o dvojnásobek.

Její největší konkurenti na letenkovém trhu přesná čísla prodejů neuvedly. Společnost Student Agency zaznamenala podle mluvčí Alžběty Nečasové mírný růst prodejů. Další brněnský prodejce letenek Kiwi.com avizoval nárůst prodejů o 47 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost CME vznikla před 26 lety, v ČR vlastní TV Nova

27.02.2020 06:36 Vizitka společnosti CME (její akcionáři dnes mají hlasovat o návrhu na převzetí firmy skupinou PPF…

Americký senátor podle PPF vychází z nepravdivých informací

27.02.2020 06:31 Skupina PPF se ohradila proti americkému senátoru Marcu Rubiovi, který chce, aby americká vláda…

Kvůli koronaviru mohou mít potíže dovozci i hotely

26.02.2020 21:25 Problémy kvůli nákaze novým koronavirem mohou mít v ČR dovozci spotřebního zboží, výrobci osvětlení…

Lidé v karanténě mají nárok na náhradu mzdy

26.02.2020 20:18 Pracovníci, kteří by skončili kvůli ochraně před šířením koronaviru v karanténě, mají nárok na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama