Pošta musí bojovat o zákazníky. Konkurence začíná s doručováním zásilek zítra

Zítra spustí logistická firma Zásilkovna svou službu pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Ceny startují na 65 korunách, konkurenční Česká pošta podle nového ceníku platného od dubna chce za zásilku téměř dvakrát tolik. Na tuzemském trhu tedy začíná dosud nevídaný souboj o zákazníky.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká pošta, ilustrační fotografie
doporučujeme

K využívání služby pojmenované Mezi námi stačí aplikace Zásilkovna, která je dostupná pro operační systémy Android a iOS. K odeslání je třeba vyplnit údaje o odesílateli a vybrat cílové výdejní místo. K dispozice jsou také dodatečné služby, např. dobírka. Platba se provádí kartou online.

Tímto způsobem se zásilka zaeviduje do systému a zákazníkovi se zobrazí přidělené identifikační heslo. To stačí sdělit obsluze na libovolném podacím místě, které si pro odeslání zásilky zákazník vybere. Obsluha na základě hesla nalepí na zásilku příslušný štítek.

„Na samotném podacím místě stráví zákazník pár desítek vteřin, vše ostatní dělá z pohodlí domova. Žádné dlouhé čekání ve frontách, žádné vypisování zbytečně dlouhých papírových formulářů,“ popisuje výkonný ředitel Zásilkovny Ondřej Žák. Doba pro doručení zásilky je stanovena na jeden až dva dny.

Cena pro doručení zásilky začíná na 65 korunách při maximálním rozměru 50 cm u nejdelší strany, přičemž součet délky, šířky a výšky zásilky nesmí přesáhnout 120 cm a váhu 4 kilogramy. Konkurenční Česká pošta chce od 1. dubna za doručení zásilky o nejdelší straně 50 cm 119 korun.

Zásilkovna cílí na zákazníky i přes snadnější reklamace. Každá zásilka má automaticky hodnotu 300 korun, za každou stokorunu hodnoty navíc je zákazníkům připočteno 50 haléřů k ceně. Při ztrátě zásilky společnost odesílateli vyplatí jím stanovenou hodnotu zásilky.

Zakladatelka společnosti Simona Kijonková uvedla, že zavedením této služby vyšla Zásilkovna vstříc svým zákazníkům. „Podobně jako u dalších služeb jsme mysleli především na to, aby byl celý proces maximálně jednoduchý, pohodlný a levný,“ říká Kijonková. Ještě letos chce službu zavést i na Slovensku a v Maďarsku, počátkem příštího roku pak v celé Evropě.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letiště Praha během léta praskalo ve švech. Kolik cestujících odbavilo?

17.10.2019 11:49 Letiště Praha odbavilo během letní sezóny 5,81 milionu cestujících, což je o šest procent více než…

Škoda Auto bude lacinou značkou? Odbory ztrhaly strategii Volkswagenu

17.10.2019 10:00 Odbory automobilky Škoda Auto kritizují chystanou strategii koncernu Volkswagen, který podle…

Exemplární trest. ČNB uložila BH Securities tučnou pokutu kvůli dluhopisům

17.10.2019 07:37 Česká národní banka uložila pokutu pět milionů korun obchodníkovi s cennými papíry BH Securities za…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama