Manažer Heřman se u Českých drah dlouho neohřál, míří do vedení OKD

Končící člen vedení Českých drah Michal Heřman se stane předsedou představenstva důlní společnosti OKD. Na webu to dnes oznámilo ministerstvo financí. Heřman, který měl v Českých drahách na starost správu majetku, oznámil rezignaci ve čtvrtek po třech měsících ve funkci. V Českých drahách Heřman skončí 14. května, nastoupit do vrcholné manažerské funkce v OKD má podle serveru Lidovky.cz o den později.

Přidejte svůj názor

České Dráhy
doporučujeme

Žádost o souhlas se zvolením Heřmana šéfem představenstva OKD předložila ministerstvu financí společnost Prisko, která je jediným akcionářem OKD. Ministerstvo je jediným akcionářem firmy Prisko, která koupila doly OKD loni na jaře poté, co se těžební firma dostala do finančních problémů.

Heřman byl pro funkci vybrán na základě výběrového řízení, z něhož vzešel jako nejvhodnější kandidát, uvedlo ministerstvo. "Ministerstvo financí v tuto chvíli provádí veškeré nutné úkony k finálnímu dovršení procesu tohoto jmenování," doplnil úřad. Předchozí předseda představenstva a výkonný ředitel OKD Boleslav Kowalczyk v obou funkcích skončil 28. února.

Heřman před lednovým nástupem do představenstva Českých drah vedl šest let polskou těžební společnost PG Silesia ze skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského. V minulosti působil také v představenstvech soukromých i státních firem, například v Komerční bance, Eurotelu Praha či Českém Telecomu.

Těžební společnost OKD je jediným producentem černého uhlí v Česku. Kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti skončila firma s miliardovými dluhy v roce 2016 v úpadku. Během reorganizace původní společnost OKD změnila název na Správa pohledávek OKD a zůstaly v ní jen pohledávky za bývalými majiteli a dřívější závazky, doly převzal stát.

OKD těží uhlí na Karvinsku v dolech ČSA, Lazy, Darkov, ČSM-Sever a ČSM-Jih. Roční produkce firmy se pohybuje okolo pěti milionů tun uhlí. V dolech pracuje přibližně 9000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agentura Moody's zhoršila výhled českého bankovnictví, ekonomika zpomaluje

14.10.2019 10:32 Aktualizováno Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled českého bankovního sektoru…

Přípravy na brexit vrcholí. Eurokomise v inzerátu radí firmám, co je třeba…

14.10.2019 10:07 Evropská komise upozorňuje podniky, které obchodují s Británii či přes ni zboží přepravují, že je…

Inflace na Slovensku v září zrychlila, zdražují hlavně potraviny

14.10.2019 09:55 Inflace na Slovensku v září zrychlila tempo meziročního růstu na 2,9 procenta, v srpnu růst činil 2…

Padělaných bankovek a mincí v Česku rapidně ubylo

13.10.2019 12:51 Česká národní banka za tři čtvrtletí zadržela 985 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. To je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama