Zemětřesení v holdingu Student Agency: Radim Jančura změnil strukturu firem

Podnikatel Radim Jančura od 1. května změnil strukturu společností v holdingu Student Agency. Do nově založené komanditní společnosti Student Agency Travel začlenil prodej letenek, zájezdů a zahraničních pobytů. V existující komanditní společnosti Student Agency nechal dopravní aktivity, tedy autobusy a vlaky. Pod tuto společnost ve struktuře spadají i akciové společnosti RegioJet, jedna v Česku, druhá na Slovensku. Samostatnou akciovou společností spadající přímo pod holding je RegioJet UK, která bude mít na starosti provoz vlaků v Ústeckém kraji, řekl dnes ČTK mluvčí Aleš Ondrůj.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Radim Jančura, majitel Student Agency
doporučujeme

Důvodem oddělení cestovních služeb a dopravy je rozvoj aktivit v dopravě a větší transparentnost hospodaření vůči bankám i veřejnosti. "Je potřeba jasně oddělit jednotlivé činnosti. Komanditní společnost Student Agency se bude nově věnovat výhradně činnostem spojeným s dopravou. Jedná se o provozování autobusové dopravy pod značkou RegioJet a o provoz prodejního a rezervačního systému pro autobusovou a vlakovou dopravu," uvedl Ondrůj. Výhledově by se měla společnost přejmenovat na RegioJet Bus. Pod touto značkou už autobusy jezdí.

Česká společnost RegioJet zajišťuje provoz komerčních vlaků v Česku a mezinárodních linek na Slovensko a do Rakouska. Slovenský RegioJet zajišťuje provoz autobusů na Slovensku a linek ze Slovenska do Rakouska a Maďarska a provoz vlaků na státem objednávané lince z Bratislavy do Komárna.

Nově vzniklá společnosti RegioJet UK vznikla kvůli tomu, aby se oddělil provoz vlaků v Česku na objednávku kraje od komerčních.

Vzhledem k tomu, že od letošního prosince začne Jančura provozovat vlaky na objednávku krajů či státu i v Česku, začne také zveřejňovat hospodářské výsledky za železniční dopravu, tedy za českou firmu RegioJet, čtvrtletně. Za první čtvrtletí se meziročně zvýšily tržby o desetinu na 330 milionů korun a zisk činil 18 milionů korun, což je výsledek meziročně o 87 milionů korun lepší.

Podle Ondrůje chce být RegioJet ve střední Evropě, kde se železnice postupně liberalizuje, dostatečně silný a finančně stabilní, aby obstál v konkurenci nejen Českých drah, ale i dalších dopravců, jako jsou například rakouské ÖBB.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sekyra 40 miliard. Vláda schválila státní rozpočet, Kalousek hromuje

16.09.2019 19:09 Aktualizováno Vláda dnes jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun…

Penny Market má malér. Prodával nebezpečné chemikálie bez řádného označení

16.09.2019 16:08 Obchodní řetězec Penny Market dostal od královéhradecké České inspekce životního prostředí (ČIŽP)…

Odbory a podnikatelé podpořili státní rozpočet, učitelům by přidali víc

16.09.2019 14:03 Odbory a zaměstnavatelé podpořili dnes návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s…

Konec šroubování cen? Za poslední měsíc došlo k obratu, ukazují nová čísla

16.09.2019 10:11 Ceny v průmyslu stouply v srpnu meziročně o 2,1 procenta, tedy stejným tempem jako v červenci. Šlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama