Cena ojetých vozů v Česku stoupá, aktuálně stojí 228 920 Kč v průměru

Průměrná cena ojetých vozů v Česku se v letošním prvním čtvrtletí zvýšila o 2400 Kč, tedy zhruba jedno procento, na průměrných 228.900 Kč. Zejména mladší ojeté vozy letos čeká další růst. Uvedla to dnes společnost Cebia.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vozidla s benzínovým motorem se na začátku letošního roku prodávala o 17 dní kratší dobu než vozidla na naftu, průměrná doba prodeje přitom byla 99 dní. Mezi nejprodávanější vozy patřila opět Škoda Octavia, a to zejména v dieselovém provedení. Meziročně si mezi prodávanými vozy polepšila Škoda Rapid, která zvýšila svůj tržní podíl o čtvrtinu.

Další zdražení ojetin lze podle Cebie očekávat kvůli tomu, že leasingové společnosti omezují nabídku aut na operativní leasing. Kvůli tomu se dostane na trh méně ojetin. To povede ke zdražení benzínového i naftového provedení mladých ojetých aut, a to zejména ze segmentu nižších středních a středních tříd vozidel, která se nejčastěji využívají v rámci operativních leasingů.

"Někteří partneři dokonce sestavují pořadníky na vozy, které jsou ještě v operativním leasingu a brzy se v programu budou nabízet. Důvodem může být i omezení některých motorizací v budoucnu, díky novým emisním normám u nových modelů," uvedl Pavel Kašpar z programu Škoda Plus. Podle něj je již nyní o třetinu vyšší zájem o zánovní vozy v naftových i benzínových motorizacích, největší poptávka je přitom o modely Octavia 1.6 TDI a 2.0 TDI, v benzínovém provedení je poptávka po motorech 1.4 TSI a 1.4 G-TEC.

Na trh ojetých aut se tak přenáší trend z oblasti nových vozů, které v minulém roce zdražily o 3,2 procenta. Postupné zvyšování cen u nich má přitom dále pokračovat kvůli stále stoupajícím legislativním požadavkům na výrobce vozidel, kteří jsou nuceni instalovat ve vozidlech stále složitější a dražší techniku.

Loading...
Témata: auto | Škoda | cena | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Křetínského média už nejsou liberální? Došlo k podivné změně, všímá si Le…

15.11.2019 17:14 Francouzský deník Le Monde, v němž vlastní od loňska menšinový podíl český miliardář Daniel…

Poštovní revoluce v Česku? Zvažuje se dvourychlostní doručování dopisů

15.11.2019 15:49 Česká pošta možná od druhého čtvrtletí příštího roku zavede dvourychlostní způsob doručování. Komu…

Hrajete Účtenkovku? Ministerstvo financí chystá od prosince změny

15.11.2019 12:07 Ministerstvo financí od prosince zvýší počet možných výher v rámci účtenkové loterie k elektronické…

Nákup v e-shopech: Buďte opatrní, obchodníci porušují práva spotřebitelů

15.11.2019 12:00 Při kontrolách internetových prodejců ve třetím čtvrtletí zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama