Kupec skončí i v dceřiných firmách ČD, předpokládá to smlouva

Odvolaný šéf Českých drah Miroslav Kupec nejspíš skončí i ve statutárních orgánech dceřiných firem podniku. Předpokládá to smlouva členů představenstva. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Radek Joklík. Kupec je předsedou dozorčí rady ČD Cargo, DPOV, Výzkumného ústavu železničního nebo ČD-Telematika.

Přidejte svůj názor 1 komentář

České Dráhy
doporučujeme

Kupce v pondělí odvolala z čela představenstva dozorčí rada, důvodem podle ní byla ztráta důvěry po nových informacích bezpečnostních složek. Ty nyní řeší policie. Kupec skončil v představenstvu úplně, odvolán tak byl i z pozice generálního ředitele. Vedením společnosti bylo dočasně pověřeno tříčlenné představenstvo v čele s místopředsedou Radkem Dvořákem.

"Ze smlouvy o výkonu funkce vyplývá, že odvolaný člen představenstva Českých drah je povinen z funkcí v orgánech dceřiných společností sám odstoupit. Pokud tak neučiní, pak ho valná hromada (představenstvo Českých drah) odvolá," uvedl Joklík.

Současné představenstvo státního dopravce se poprvé od pondělního odvolání Kupce sešlo ve středu. K odvolání bývalého šéfa společnosti ovšem zatím nepřistoupilo. Zřejmě chce počkat na další kroky Kupce. V představenstvu vedle Dvořáka jsou ještě Patrik Horný a Michal Vereš. Nového předsedu společně s dalším členem vedení vybere dozorčí rada z výběrového řízení.

Kupec byl předsedou představenstva Českých drah od loňského září, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. Následně po Krtkovi převzal i některé jeho funkce v dceřiných firmách.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti píšou do USA. Žádají kongresmany o prošetření prodeje CME Kellnerovi

24.02.2020 12:34 Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a poslanec této strany Jan Lipavský požádali členy amerického…

Vláda schválila přesun státních agentur na jedno místo

24.02.2020 11:54 Agentury CzechTrade a CzechTourism se přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde…

Ceny v průmyslu stouply v lednu meziměsíčně nejrychleji za 9 let

24.02.2020 11:05 Ceny v průmyslu stouply v lednu meziročně o 2,4 procenta, tempo zrychlilo z prosincových 2,1…

Důvěra v českou ekonomiku klesla, skeptičtější jsou spotřebitelé i firmy

24.02.2020 10:52 Aktualizováno Důvěra v českou ekonomiku v únoru druhý měsíc za sebou klesla, snížila se na 97,6 bodu z lednových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama