Kupec skončí i v dceřiných firmách ČD, předpokládá to smlouva

Odvolaný šéf Českých drah Miroslav Kupec nejspíš skončí i ve statutárních orgánech dceřiných firem podniku. Předpokládá to smlouva členů představenstva. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Radek Joklík. Kupec je předsedou dozorčí rady ČD Cargo, DPOV, Výzkumného ústavu železničního nebo ČD-Telematika.

Přidejte svůj názor 1 komentář

České Dráhy
doporučujeme

Kupce v pondělí odvolala z čela představenstva dozorčí rada, důvodem podle ní byla ztráta důvěry po nových informacích bezpečnostních složek. Ty nyní řeší policie. Kupec skončil v představenstvu úplně, odvolán tak byl i z pozice generálního ředitele. Vedením společnosti bylo dočasně pověřeno tříčlenné představenstvo v čele s místopředsedou Radkem Dvořákem.

"Ze smlouvy o výkonu funkce vyplývá, že odvolaný člen představenstva Českých drah je povinen z funkcí v orgánech dceřiných společností sám odstoupit. Pokud tak neučiní, pak ho valná hromada (představenstvo Českých drah) odvolá," uvedl Joklík.

Současné představenstvo státního dopravce se poprvé od pondělního odvolání Kupce sešlo ve středu. K odvolání bývalého šéfa společnosti ovšem zatím nepřistoupilo. Zřejmě chce počkat na další kroky Kupce. V představenstvu vedle Dvořáka jsou ještě Patrik Horný a Michal Vereš. Nového předsedu společně s dalším členem vedení vybere dozorčí rada z výběrového řízení.

Kupec byl předsedou představenstva Českých drah od loňského září, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. Následně po Krtkovi převzal i některé jeho funkce v dceřiných firmách.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud řeší konkurz firmy Pilsen Steel. Loupež století za bílého dne, říká…

19.06.2019 16:06 Aktualizováno Krajský soud v Plzni dnes začal projednávat konkurz plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, který…

Vodafone nabídne neomezená mobilní data, klade si ovšem podmínku

19.06.2019 16:01 Aktualizováno Mobilní operátor Vodafone nabídne od čtvrtka nové tarify s nabídkou neomezených mobilních dat.…

Průlom v Dieselgate: Český soud uznal nárok majitelů aut VW na odškodnění

19.06.2019 15:56 Aktualizováno Obvodní soud pro Prahu 8 zatím nepravomocně uznal nárok na odškodnění českých majitelů vozů…

Česko v mínusu? Schodek rozpočtu má být 40 miliard, a to i v dalších letech

19.06.2019 15:50 Ministerstvo financí počítá v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama