Jednání v české pobočce Amazonu o platech pokračuje, může ho ovlivnit analýza

V českém distribučním centru společnosti Amazon pokračuje vyjednávání odborů, které požadují desetiprocentní růst mezd, a vedení společnosti. Firma si tak jako každoročně nechá zpracovat analýzu platů v oboru. I podle ní se budou vyjednávání vyvíjet. Podle vedoucího odborářů Ivo Mayera budou odboráři o případné stávce jednat na konci června i s odboráři z jiných zemí, sdělil ČTK. Stávku považuje za krajní řešení.

Přidejte svůj názor

Amazon, americký internetový obchod
doporučujeme

Amazon patří k největším zaměstnavatelům v regionu, v tuzemsku zaměstnává kolem 4500 lidí na stálý úvazek, vedle toho ještě přijímá sezonní brigádníky v předvánoční špičce, na kterou se distribuční centrum připravuje od září a nápor vrcholí v prosinci.

Společnost platy zaměstnancům zvyšovala naposled loni v srpnu, hodinová mzda tehdy stoupla o až 11 procent, tedy ze 135 na 150 korun hrubého.

Ivo Mayer už dříve média informoval, že hrozí stávka, kterou by odbory připravily na vrchol sezony před Vánocemi. "Jako člen přípravného výboru evropské rady Amazonu se zkusím domluvit s kolegy z ostatních zemí na koordinaci stávky," uvedl Mayer. Jednání se má konat koncem června v Lucemburku.

Loni před Vánoci stávkovali například zaměstnanci dvou německých distribučních center Amazonu, tehdy ale kvůli zlepšení pracovních podmínek. O zvýšení platů usilují také odboráři v polských distribučních centrech Amazonu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S&P potvrdila rating České republiky na stupni AA minus

20.07.2019 10:41 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings potvrdila hlavní rating České republiky na stupni…

Ostravští oceláři si přejí jednání s EU. Bojí se krachu

19.07.2019 17:06 Odboráři ostravské huti Liberty žádají stát, aby jednal s EU. Levná ocel ze zemí mimo unii by podle…

Státní dluh stoupl o 90,6 miliardy. Každý Čech by měl splatit téměř 161…

19.07.2019 16:26 Aktualizováno Státní dluh v prvním pololetí stoupl o 90,6 miliardy na 1,713 bilionu korun. Důvodem nárůstu dluhu…

Babišova vláda zdaní i teplo pro důchodce a děti v ústavech? Šokující,…

19.07.2019 15:45 Aktualizováno Vládou navržené zdanění plynu určeného pro topení v domácích kotelnách může vedle bytových domů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama