Nákupní revoluce v Praze? Třípatrový Primark, Ikea zavírá

Velké nákupní řetězce chystají v nadcházejících měsících řadu změn, které se dotknou především obyvatel Prahy. Na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod Primark, naopak zde zavře svou pobočku švédský nábytkový gigant Ikea.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ikea
doporučujeme

O tom, že slavný oděvní řetězec Primark otevře v centru Prahy svůj první obchod, už EuroZprávy.cz informovaly na jaře. Dosud ale bylo známo pouze to, že řetězec podepsal nájemní smlouvu a obchod by měl být podobné velikosti jako prodejny v Británii či Německu.

Zatímco termín otevření je stále neznámý a odhaduje se na příští rok, už je alespoň jasné, kde bude obchod stát a jak bude velký. Primark by měl stát v budově The Flow Building, tedy konkrétně na adrese Václavské náměstí 47.

Co se velikosti týče, za zahraničními obchody opravdu zaostávat nebude. Celková prodejní plocha bude činit necelých 5 tisíc čtverečních metrů a obchod by měl zabírat celkem tři patra. Velikostně se tak přiblíží například Drážďanům, kam dosud museli Češi jezdit, pokud chtěli sáhnout po levném oblečení.

Krmě oblečení český Primark nabídne to stejné, co jeho zahraniční pobočky. K dostání tak budou věci do domácnosti, obuv, doplňky, hračky a pravděpodobně i nějaké cukrovinky. Téměř jisté pak jsou i sezónní nabídky.

Na Václavském náměstí ale nepůjde o jedinou změnu. Zároveň zde končí pobočka nábytkářského gigantu, švédského obchodu Ikea. Takzvaný Ikea Point bude otevřený pro zákazníky do 16. srpna 2019.

Zástupci obchodního řetězce už dříve avizovali, že pobočka je pouze testovací krátkodobý projekt a jeho životnost nikdy nebyla garantována. Co namísto Ikea Pointu vznikne ale není v tuto chvíli známo.

Loading...
Témata: Primark | Ikea | Praha | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tenisky jsou stále v módě. Prodeje rostou, u některých značek až o 20…

22.02.2020 09:17 Módní trend tenisek podle většiny oslovených prodejců bude pokračovat i letos. Prodeje meziročně…

Tři čtvrtiny zaměstnanců v ČR chtějí peníze místo stravenek, ukázal průzkum

22.02.2020 08:18 Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní…

Ve zrušeném 2. pilíři jsou stále peníze. Nevyzvedlo si je téměř 2000 lidí

21.02.2020 13:35 Téměř 2000 lidí si stále nevyzvedlo peníze ze zrušeného druhého pilíře penzijního připojištění.…

Na Hradě se sejdou přední byznysmeni ČR a USA, dorazí i Trumpův ministr

20.02.2020 14:59 Na Pražském hradě se v březnu v rámci Česko-amerického podnikatelského fóra sejdou přední američtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama