Nákupní revoluce v Praze? Třípatrový Primark, Ikea zavírá

Velké nákupní řetězce chystají v nadcházejících měsících řadu změn, které se dotknou především obyvatel Prahy. Na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod Primark, naopak zde zavře svou pobočku švédský nábytkový gigant Ikea.

Ikea
doporučujeme

O tom, že slavný oděvní řetězec Primark otevře v centru Prahy svůj první obchod, už EuroZprávy.cz informovaly na jaře. Dosud ale bylo známo pouze to, že řetězec podepsal nájemní smlouvu a obchod by měl být podobné velikosti jako prodejny v Británii či Německu.

Zatímco termín otevření je stále neznámý a odhaduje se na příští rok, už je alespoň jasné, kde bude obchod stát a jak bude velký. Primark by měl stát v budově The Flow Building, tedy konkrétně na adrese Václavské náměstí 47.

Co se velikosti týče, za zahraničními obchody opravdu zaostávat nebude. Celková prodejní plocha bude činit necelých 5 tisíc čtverečních metrů a obchod by měl zabírat celkem tři patra. Velikostně se tak přiblíží například Drážďanům, kam dosud museli Češi jezdit, pokud chtěli sáhnout po levném oblečení.

Krmě oblečení český Primark nabídne to stejné, co jeho zahraniční pobočky. K dostání tak budou věci do domácnosti, obuv, doplňky, hračky a pravděpodobně i nějaké cukrovinky. Téměř jisté pak jsou i sezónní nabídky.

Na Václavském náměstí ale nepůjde o jedinou změnu. Zároveň zde končí pobočka nábytkářského gigantu, švédského obchodu Ikea. Takzvaný Ikea Point bude otevřený pro zákazníky do 16. srpna 2019.

Zástupci obchodního řetězce už dříve avizovali, že pobočka je pouze testovací krátkodobý projekt a jeho životnost nikdy nebyla garantována. Co namísto Ikea Pointu vznikne ale není v tuto chvíli známo.

Témata: Primark | Ikea | Praha | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku ubylo 42 400 zaměstnanců z ciziny. Nábor je nutné obnovit, apeluje…

14.07.2020 11:04 V Česku ubylo za posledního čtvrt roku po nástupu koronavirové krize 42.400 zahraničních…

Potraviny, ale i plenky. Amazon při pandemii zaznamenal vyšší zájem o své…

14.07.2020 10:59 Během omezení spojených s koronavirovou pandemií internetový obchod Amazon zaznamenal vyšší zájem o…

Nejvyšší soud vyhověl firmě KKCG Industry, spor o 225 milionů se znovu…

14.07.2020 10:46 Nejvyšší soud vyhověl společnosti KKCG Industry ve sporu o 225 milionů korun, které z pozice…

Explosia skončila loni se ztrátou 129 milionů, klesá zájem o sférické…

13.07.2020 15:52 Výrobce výbušnin a střeliva společnost Explosia Pardubice skončila loni se ztrátou 129 milionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy