Česká piana jdou na dračku. Petrof má nejvyšší tržby za posledních 10 let

Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni vykázala nejvyšší tržby za posledních deset let. Prodej zvedla o 12 procent na 285 milionů korun a růstu dosáhla pátý rok po sobě. Zisk firma loni zopakovala na úrovni 12,5 milionu korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Hudba, ilustrační foto
doporučujeme

"Výroba pianin a klavírů v provozech Petrof běžela na plné obrátky," uvedla ve výroční zprávě prezidentka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová. Letos si firma připomíná 155 let od založení v roce 1864.

Z exportu loni firma Petrof získala téměř 90 procent tržeb. Pianina a klavíry podnik vyváží do více než 65 zemí celého světa. Hlavní část produkce dodává na východní trhy, kde je nejdůležitějším odbytištěm Čína. Prodeje nástrojů v Česku Petrof loni zvýšil o 55 procent na 19,5 milionu korun.

zdroj: YouTube

S růstem výroby, prodeje a dalších aktivit společnost ke konci roku 2018 zvýšila počet zaměstnanců o 22 procent z 219 na 267 lidí. Významným dílem se na nárůstu zaměstnanců podílely nové aktivity související s projektem reprezentativního obchodního a kulturního centra Petrof Gallery. Centrum v hodnotě 60 milionů korun podnik otevřel v závěru roku 2017 na okraji výrobního areálu v Hradci Králové. Jeho součástí jsou prodejní salon, hudební kavárna a víceúčelová hala pro 500 lidí pro pořádání koncertů, konferencí či společenských setkání.

Loni se v Petrof Gallery uskutečnilo přes 200 kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. "Po našem vzoru začínají budovat podobné reprezentativní a vícefunkční prostory někteří z našich obchodních partnerů ve světě," uvedla Ceralová Petrofová, která je představitelkou páté generace rodiny Petrofů. V červnu byla Petrof Gallery otevřena v Číně ve městě Si-an, které je známé nálezem slavné terakotové armády.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

E.ON může koupit část innogy, pokud prodá její aktivity v ČR, rozhodla…

17.09.2019 13:12 Aktualizováno Energetická společnost E.ON smí převzít část majetku firmy innogy, pokud splní určité podmínky,…

Sekyra 40 miliard. Vláda schválila státní rozpočet, Kalousek hromuje

16.09.2019 19:09 Aktualizováno Vláda dnes jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun…

Penny Market má malér. Prodával nebezpečné chemikálie bez řádného označení

16.09.2019 16:08 Obchodní řetězec Penny Market dostal od královéhradecké České inspekce životního prostředí (ČIŽP)…

Odbory a podnikatelé podpořili státní rozpočet, učitelům by přidali víc

16.09.2019 14:03 Odbory a zaměstnavatelé podpořili dnes návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama