Češi dávají nejvíce peněz za bydlení a jídlo

Praha - Výdaje na bydlení, jako jsou hypotéka a nájem, tvoří největší položku pro 40 procent domácností v Česku. V úterý o tom s odvoláním na výsledky svého mezinárodního výzkumu informovala ING Bank.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Mít výdaje pod kontrolou je v dnešní ekonomické situaci nutnost. Podle mezinárodního průzkumu ING Bank, do kterého bylo zařazeno 13 evropských a šest mimoevropských zemí, představují pro tři čtvrtiny domácností nejvyšší výdaje náklady spojené s bydlením a jídlem," komentoval výsledky výzkumu Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank ČR.

Výzkum dále ukázal, že pro 35 procent domácností v Česku představují největší výdajovou položku potraviny, pro 20 procent rodin jsou nejpodstatnější položkou rozpočtu náklady na energie. To představuje nejvyšší podíl ze všech 19 zemí, které studie sledovala.

Ve srovnání s okolními státy tvoří náklady na bydlení největší podíl v nizozemských domácnostech (65 %). Oproti tomu více než polovina Italů a Slováků uvádí, že nejvyšší položku v jejich výdajích představují potraviny.

Mezinárodní průzkum ING je studií na téma spoření a výdajů. Průzkum uskutečnila loni v prosinci společnost TNS Nipo na reprezentativním vzorku 1000 obyvatel v každé ze sledovaných zemí.

Témata: jídlo, potraviny | Byty
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Český podíl na vesmírných akcích roste, zapojilo se přes 60 firem

05.08.2020 15:47 Český podíl na vesmírných programech v rámci Evropy postupně roste, když Česko za posledních deset…

Průzkum: Firmy kvůli koronakrizi omezí investice jen dočasně, víc vloží do…

05.08.2020 15:32 Firmy kvůli koronavirové krizi plánují omezit investice jen dočasně. Podnikání chtějí dále rozvíjet…

Trh práce v ČR nemá to nejhorší za sebou. Nezaměstnanost výrazně stoupne…

05.08.2020 13:58 Výraznější nárůst nezaměstnanosti by měl podle ČTK oslovených ekonomů nastat v podzimních měsících,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama