Katolická církev: Zrušíme bordely a herny, ze silnic zmizí billboardy

Praha – Z katolické církve se stane největší zemědělský moloch v České republice. K tomu získá obrovské množství dalšího majetku a pozemků. Časopis Týden zjistil, jaké podmínky církev klade na budoucí nájemníky. „Katoličtí ekonomové nejenže nepronajímají budovy pro vykřičené domy a herny, ale na pozemcích Římskokatolické církve nesmí být solární elektrárny, ani se pěstovat řepka,“ tvrdí týden.cz. Svítá snad na lepší časy?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Podnikání na církevním získá morální rozměr

Momentálně stojí u silnic tisíce různých billboardů a dalších poutačů. Jenže to odporuje přesvědčení církve. „A co teprve reklamní bilboardy? S těmi bude na pozemcích, které církev požaduje zpátky také konec,“ píše týden.cz.

V zemědělství se mohou radovat odpůrci fotovoltaniky. Slunečních elektráren se na polích v Česku urojilo víc než dost. Kritici jim vyčítají, že zabírají úrodnou zemědělskou půdu v nížinách, kde by jinak mohli růst zemědělské plodiny vhodné na přípravu potravin. Katolická církev dala fotovoltanickým elektrárnám červenou. 

Stejně tak tomu je u pěstování řepky. Ta se pěstuje jako příměs do biopaliv. Poslední studie ale ukazují, že pěstování řepky a následné zpracování jako biopalivo, škodí životnímu prostředí víc než čistý benzín nebo nafta. Zde opět katoličtí ekonomové řekli stop. Už žádná řepka.

Tady ale výčet zakázaných podnikatelských aktivit na znovuzískané církevní půdě nekončí. „Církev totiž se svým majetkem nechce dělat jen prostý byznys, ale ti, kdo si jej od ní pronajmou, musí splňovat etická kritéria,“ píše týden.cz. Mezi aktivity odporující etickým kritériím patří domy lásky a herny. Těm je minimálně na katolické půdě také konec.

Navrácení církevního majetku tak může pomoci bezpečnosti na silnicích a životnímu prostředí. Vedle toho zákaz heren pomůže rodinným financím těch, kteří je navštěvují a rušení vykřičených domů možná zachrání nejedno manželství.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenoval Michla a Holuba do rady ČNB, Babišův poradce se zařadí k …

21.11.2018 15:57 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novými členy bankovní rady ekonomy Aleše Michla (41) a Tomáše…

Žena se domáhala oplodnění spermatem zemřelého, ÚS její stížnost zamítl

21.11.2018 15:39 Ústavní soud dnes zamítl stížnost ženy, která se u soudů nižších instancí neúspěšně domáhala…

Jak hospodaří katolická církev v Česku? Její hlavní poslání není zrovna…

21.11.2018 15:01 Na své hlavní poslání, tedy na duchovní činnost, loni česká katolická církev vynaložila 2,87…

Ťok po kritice otočil. Vládě zatím nenavrhne privatizaci ČD Cargo

21.11.2018 14:57 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zatím nebude v nejbližší době vládě navrhovat prodej prodej…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama