Nový papež byl outsider. Přesto pár lidí pěkně vydělalo!

Praha - Čerstvě zvolený papež František sice nepatřil mezi favority, přesto se našli tací, kteří si na jeho výhru vsadili. Všechny tentokrát zastínila žena, která na kardinála Bergoglia vsadila 777 korun v době, kdy byl kurz na jeho výhru 50:1, domů si odnesla téměř 40 tisíc.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vedlo se ale i dalšímu ze sázkařů, který rozložil stokorunové sázky na Bergoglia v kurzu 25:1 na 15 tiketů. Rovněž v Brně na pobočce přetavil jeden ze sázkařů vcelku skromný vklad 200 korun na 10 tisíc korun," uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Sázková kancelář doplnila, že na výhru kardinála Bergoglia, nyní papeže Františka, si vsadilo pouze několik desítek odvážlivců, přičemž jejich sázky tvořily jen jedno procento z celkového počtu tiketů spjatých s volbou Svatého otce.

Celkem Češi do sázek na nového papeže investovali u TipSportu 100 tisíc korun, které rozložili na zhruba 2000 tiketů. "Ve finále se dá říct, že jsme na výhrách vyplatili stejnou sumu, jakou jsme předtím vybrali," doplnil pro Mediafax Michal Peterka.

U sázkové kanceláře SYNOT TIP byla naprostá většina lidí zcela jednoznačně přesvědčena o vítězství ghanského kardinála Petera Turksona. "Na tohoto kandidáta lidé prosázeli desetitisíce. V těsném závěsu za ním se držel milánský arcibiskup Angelo Scola," přiblížila tisková mluvčí sázkové kanceláře Magda Pekařová.

Spousta Čechů však podle jejích slov při vidině vysokého zhodnocení svých vkladů doufala ve vítězství kardinála Dominika Duky, který se v objemu přijatých sázek dostal hned na třetí místo. Kurz na jeho zvolení totiž bookmakeři SYNOT TIPu stanovili ve výši 555. "Nejvíce našich klientů současně tipovalo, že nový papež přijme jméno Petr," řekla Pekařová.

Zvolení nástupce Benedikta XVI. oznámil bílý dým, který ve středu v 19.07 SEČ začal stoupat z improvizovaného komína Sixtinské kaple. Nový papež, Argentinec Jorge Mario Bergoglio (76), si zvolil jméno František.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Část české ekonomiky se v 1. čtvrtletí začala zotavovat, ukazuje analýza

16.06.2021 11:43 V letošním prvním čtvrtletí se již část české ekonomiky, především průmysl a na něj navázaný…

Průměrná sazba hypoték se vrátila nad dvě procenta

16.06.2021 10:19 Průměrná úroková sazba hypoték v květnu stoupla na 2,06 procenta z dubnových 1,98 procenta. Sazba…

Firmy se během krize přeorientovaly na okolní země, teď plánují expanzi

15.06.2021 11:26 České malé a střední podniky se během pandemie koronaviru ve vývozu přeorientovaly na okolní země,…

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama