Tatrovka má nového vlastníka. Pojede výroba i nadále?

Praha - Vydražitelem automobilky Tatra je po složení částky 176 milionů korun společnost Truck Development. Ta se v pátek jako jediná zúčastnila exekuční dražby v Chebu, informovala tisková mluvčí Exekutorské komory ČR.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Průběh exekuce se provozu podniku nedotkl, neměl vliv na výrobu, ani na obchodní partnery nebo zaměstnance Tatry. Její dražba byla jen logickým, nutným a zároveň nejpřijatelnějším řešením nejen finančních těžkostí této společnosti," řekl k dražbě exekutor dohlížející na její průběh David Koncz.

Společnost Truck Development teď podle vyjádření exekutorů musí coby vydražitel zaplatit nejvyšší podání (176 milionů). Lhůtu k jeho doplacení přitom stanoví soudní exekutor v usnesení o příklepu. Ta podle zákona nebude delší než dva měsíce.

Vydražitel může převzít podnik Tatra už následující den po vydání usnesení o příklepu. "Podnik mu na základě žádosti předá správce podniku za součinnosti s dlužníkem," vysvětlil exekutor Koncz.

Změna vlastníka řeší podle tiskového mluvčího Vladimíra Bystrova finanční záležitosti, které firmu v minulých třech letech brzdily. "Nové výrobky a nové trhy, na něž Tatra v tomto obtížném období vstoupila, by se nyní mohly rychle rozvíjet a přivést Tatru zpět na špičkovou pozici, která jí náležela předtím, než byl průmysl zasažen celosvětovou finanční krizí," zakončil mluvčí.

Historie společnosti Tatra sahá do poloviny 19. století, kdy firma začala vyrábět kočárky a bryčky. Až později se přeorientovala na výrobu ostatních dopravních vozidel, nejprve železničních vagonů. Koncem století z jejího závodu sjel jeden z prvních osobních automobilů ve střední Evropě osobní vůz Präsident, nákladní automobil Tatra slavil svoji premiéru až o rok později.

Témata: tatra | Exekuce | soudy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama