Limonádě v petkách odzvonilo. Frčí už něco úplně jiného

Praha - Zatímco prodej lahvových nealkoholických nápojů v Česku v posledních letech klesá, na oblibě získávají točené limonády, nealkoholická piva i nejrůznější sirupy. Specifickým hitem jsou pak domácí přístroje na výrobu limonád.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ač lidé v současné ekonomické situaci méně utrácejí, a to i za nealkoholické nápoje, existují segmenty trhu, kterým se daří. Češi si totiž v poslední době výrazně oblíbili stáčené nealkoholické nápoje v restauracích a začali si také pořizovat vlastní přístroje na výrobu limonád do svých domovů. A restauratérům tento trend vlastně ani nevadí. Točené limonády jim totiž přinášejí méně problémů, a to především v podobě snazší manipulace s obaly.

Nový trend navíc v současnosti ještě více posílí fakt, že ministerstvo zdravotnictví předkládá nový zákon, který nařizuje restauracím podávat alespoň jeden nealkoholický nápoj levnější než alkoholický. Při současné poptávce tak však už většina obchodníků stejně činí.

Průkopníkem točených nealkoholických nápojů v restauracích je přitom v Česku jednoznačně kofola. V poslední době však naskakují do tohoto segmentu další společnosti a přidávají se i pivovary.

Točené limonády v restauracích a domácí sodovkovače přitom nejsou nic nového. Nyní je však možností, jak si připravit nealkoholický nápoj jinak než z plastové či skleněné lahve, čím dál tím více. K tomu přispívá i stoupající kvalita a šíře nabídky zařízení, ať už výčepních, nebo výrobníků sodové vody a limonád.

A s vyšší poptávkou nabízí současný trh i řadu technologických novinek. Dostupné pro domácnosti i restaurace tak jsou už například přístroje typu post-mix s dotykovým ovládáním, elektronickými výdejníky, možností nastavení dávkování sirupu a použití ekologických chladiv či uhlíkovými filtry, které zaručují, že kvalita vstupní pitné vody z vodovodu nekolísá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama