Poslední rozloučení se zvířecím miláčkem? Hodně drahý špás!

Brno - Důstojně se rozloučit se zvířecím členem rodiny nabízí u nás několik specializovaných firem, ale krematorium pro zvířata je v České republice pouze jediné, a to v Brně. Nabízí kompletní služby v podobě převozu zvířete, kartonové rakve, samotné kremace, pořízení DVD z pohřbu i bohatý výběr uren.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zvíře je nejdříve uložené do chladicího boxu a pak následně do kartonové rakve, která odpovídá jeho velikosti. Lze si připlatit i saténovou výstelku.

Samotný žeh se pohybuje od 1510 do 6620 korun v závislosti na hmotnosti zvířete. Majitel se také může osobně účastnit žehu včetně rozloučení v obřadní místnosti, nechat si pořídit digitální fotografii z rozloučení nebo sledovat vše on-line kamerou na internetu.

Popel pak mohou majitelé rozptýlit na loučce nebo jej umístit do urny. Cena základní plastové urny činí 120 korun, pro náročnější je k mání i luxusní broušená urna za 4960 korun. Firma také umožňuje dovoz urny zpět k majiteli.

Krematorium zvířat v Brně otevřeli v roce 2003. "V zahraničí jsou krematoria pro zvířata naprosto běžná, proto jsme se rozhodli podobné zařízení zrealizovat i u nás," popsali situaci ve světě majitelé krematoria František Foltýn a Jiří Bezděk. Podobné zařízení se plánuje také v Praze, ale lidí proti stavbě protestují.

Ceny museli v krematoriu radikálně zvyšovat pouze v roce 2010 a to pět procent, protože se zvýšila cena plynu. Konečné ceny také změní také daň z přidané hodnoty.

Současní majitelé společnosti tehdy netušili, kolik komplikací je čeká. V té době totiž veterinární zákon neumožňoval asanaci zvířat ze zájmových chovů jiným způsobem než způsobem kafilerním. "Naštěstí se zákon na naši žádost upravil a v současnosti probíhá průměrně 95 kremací měsíčně," říká jeden z majitelů.

"Lidé mají ke svým zvířátkům mnohdy lepší vztah než sami k sobě, což potvrzuje i fakt, že nemáme v krematoriu žádnou nevyzvednutou urničku", uvádějí internetové stránky krematoria.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama