Kvalitní autobazary jsou i mimo Prahu. Který z nich dostal certifikát kvality?

Praha - Pouze dva autobazary v Česku se mohou pochlubit tím, že jsou držiteli prestižního certifikátu kvality služeb společnosti TÜV NORD Czech. Vůbec prvním certifikovaným autobazarem mimo Prahu se stala pardubická pobočka Auto ESA.

Přidejte svůj názor

Autobazar Auto ESA
doporučujeme

"Auditoři společnosti strávili v pardubické pobočce dva dny, kontrola byla vzhledem k velikosti pobočky trochu méně náročná než certifikace našich pražských poboček, jsem rádi, že hned šest týdnů po otevření mohl být obchodní proces nového týmu prověřen nejvyšší certifikační autoritou v oboru," přiblížil ředitel marketingu a komunikace Auto ESA Filip Kučera.

Kontrola auditorů se přitom zaměřila na postupy při výkupu vozů, jejich následnou technickou přejímku, servis, vlastní prodej vozidel včetně kontroly souladu smluv a dokumentace ke konkrétním vozům a mnoho dalších parametrů. Kontrolována byla také kvalita vyškolení personálu. Pardubická pobočka přitom získala certifikaci brzy po zahájení svého provozu. "Pobočka je velmi úspěšná a její prodejní výsledky překračují naše očekávání. I přes očekávaný pozvolný start jsme již během prvních šesti týdnů provozu překročili hranici 200 obchodovaných vozů," přiblížil manažer rozvoje Auto ESA Tomáš Svoboda.

Certifikát kvality služeb TÜV NORD Czech je v případě splnění všech podmínek udělen konkrétní společnosti na dobu tří let s každoročním dozorovým auditem. V případě, že v tomto období dojde k nesouladu mezi certifikovaným standardem a reálně nabízenými službami, může TÜV NORD Czech přidělenou certifikaci odebrat, a to bez náhrady. Po uplynutí tří let, může společnost požádat o tzv. recertifikaci, a získat tak certifikát na další období.

Pravidelnou kontrola také prověřuje, zda jsou zavedené metodické postupy dodržovány, je prováděna jejich aktualizace s platnou legislativou a prostřednictvím namátkové kontroly i to, zda jsou uplatňovány v praxi. Takto nastavená metodika má být základem pro udržení stálé kvality poskytovaných služeb konkrétního obchodníka a tedy jistoty bezpečné koupě, případně prodeje, ojetého vozu.

TÜV NORD Czech, s.r.o., je inspekční a certifikační společnost působící v České republice již od roku 1990. Jako člen skupiny TÜV NORD Group v Německu patří k nejvýznamnějším certifikačním autoritám nejen na evropském kontinentu, ale i v celosvětovém měřítku. V České republice se zaměřuje na certifikace systémů managementu, jakosti výrobků, osob i vlivu na životní prostředí především v oblasti skleníkových plynů. Vedle toho provozuje stanice technické kontroly v Praze a Karlových Varech a laboratoře a zkušebny v Brně. Působí v 70 zemích světa a má přes 2500 zaměstnanců.

Loading...
Témata: Autobazar | Auto ESA | auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak naložit s výhrou 1,412 miliardy korun? Život se vám obrátí vzhůru…

17.06.2019 17:03 Výherce miliardového Eurojackpotu by si měl dát na rozhodnutí, jak naložit s výhrou, hodně času.…

Televizní skupinu Prima ovládl Ivan Zach, je označován za "nenápadného…

17.06.2019 15:48 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v…

Utržené střechy, poškozená auta. Bouřky v ČR napáchaly škody za stovky…

17.06.2019 15:18 Bouřky, přívalové deště a kroupy, které v minulých dvou týdnech zasáhly většinu území republiky,…

Banky v Česku rejžují, čistý zisk jim letos stoupl na 18,34 miliardy

17.06.2019 13:17 Bankám a spořitelnám v Česku v prvním čtvrtletí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 128 milionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama