Češi šetří, kde se dá. Odzvonilo luxusním dovoleným?

Praha - Pro letošní zimní dovolenou si šest Čechů z deseti vybralo levnější dovolenou na tuzemských horách, za kterou na slevových portálech utratili téměř tři tisíce korun. V případě zahraničních destinací vládla třikrát dražší Itálie, informoval vyhledávač slev Skrz.cz a slevový web Vykupto.cz.

Pec pod Sněžkou
doporučujeme

Ze statistik také vyplynulo, že pokud už se lidé rozhodnou vydat do dražší ciziny, chtějí tam při té příležitosti pobýt o něco déle, než by se zdrželi v tuzemských horách. "Do zahraničí jezdí Češi na regulérní dovolenou, kdežto v Čechách tráví často spíše prodloužené víkendy," vysvětluje trend Tomáš Bátrla, spoluzakladatel slevového serveru Vykupto.cz.

Upřesnil, že délka zahraničních pobytů vyhledávaných na internetu se většinou pohybuje mezi čtyřmi až pěti dny, zatímco v českých střediscích trávíme nejčastěji dny jen tři. "Celkově je na tři dny lyžování koncipováno asi 70 procent všech zimních pobytů," doplnil Bátrla.

Údaje poskytnuté vyhledávačem slev Skrz.cz potvrdily, že lidé šetří, kde se dá. Zájem o zimní dovolenou na slevových serverech totiž proti loňsku vzrostl o 17 procent a navíc stále platí, že častěji vyhledáváme spíše cenově dostupnější pobyty v ČR. "Pokud bychom do tuzemska počítali i Slovensko, činil by poměr dovolených v zahraničí pouze 20 procent," uvedl k číslům Petr Kováčik, ředitel vyhledávače slev Skrz.cz. Kromě Slovenska vládne u Čechů mezi zahraničními destinacemi Itálie, která proti loňsku výrazně posílila. Další v pořadí jsou Rakousko a Německo.

"Mezi jakýsi standard už patří možnosti wellnessu a regenerace po náročném dni na svahu. Ze stravování je logicky nejžádanější polopenze a množí se také požadavky na pohodlnou dopravu od hotelu na svah," popisuje Tomáš Bátrla. "Poměrně často se také stále objevují zahraniční pobyty bez zajištěného stravování s možností vařit si z vlastních zdrojů až na místě," uzavírá Kováčik s tím, že zimní dovolenou nečastěji objednáváme až na přelomu ledna a února.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama