Prokleté poplatky: Banky spoléhají na vaši lenost, varuje expertka

Praha - Na vše ohledně bankovních poplatků, konsolidace půjček či spořících účtů jste se ptali Dagmar Prajzlerové, manažerky Partners bankovních služeb.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Banky spoléhají na vaši lenost a nevědomost. Proto vám účtují poplatky, které byste často ani platit nemuseli. Jak ušetřit při jednání s bankami? Sledujte bankovní poplatky a zařiďte si výhodný balíček. Před pěti, šesti lety je měla v nabídce snad každá banka na českém trhu.

Pod jednotnou cenou se skrýval určitý objem služeb, který byl naprosto neflexibilní, nastavený na neexistujícího modelového klienta, a pokud klient chtěl náhodou něco navíc, tak musel hezky cálovat.

Ptali jste se například na nejhloupější bankovní poplatek. "To považuji poplatek za příchozí, odchozí platby a vedení účtu u produktů pro běžné občany," odpověděla expertka na finance.

Dále vás zajímalo, jaký je nejvýhodnější spořící účet na trhu s přihlédnutím na spolehlivost banky? "Podle mého názoru je to účet u banky, kde je zhodnocení okolo 1% p.a., úroky jsou připisovány měsíčně a mohu s penězi libovolně nakládat. Takže tuším AIRbank, EQUA a UniCredit bank. Vklady jsou ze zákona pojištěny. Je potřeba se však připravit, zejména u nových "mladých" bank, na tlak v nabidce další produktů, zejména úvěrových. To sama vidíte např. v reklamách. Pokud úvěr, tak za mě jedině hypotéka na pořízení bydlení nebo účelový úvěr na konsolidaci případných nevýhodných úvěrů z minulosti," dodala Prajzlerová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu? Babiše popudil návrh…

24.03.2019 23:36 Aktualizováno Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem…

ČEZ ESCO zvýšilo tržby o 27 procent, zájem o moderní energetiku roste

24.03.2019 12:16 Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly meziročně o 27 procent na…

Nákupy on-line? Trendy v Česku se mění, hlavně díky generaci mileniálů

24.03.2019 09:10 Podíl nakupování na internetu přes mobilní zařízení se za poslední dva roky zvýšil o deset…

Zvýšení sazeb ČNB není ve čtvrtek jisté, rizika z globálního vývoje…

24.03.2019 09:06 Pokud Bankovní rada České národní banky nezvýší úrokové sazby na zasedání ve čtvrtek 28. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama