Aero Vodochody letos čeká dvojnásobné tržby, zkoušky letounu L-39NG běží naplno

Společnost Aero Vodochody letos čeká dvojnásobné tržby oproti loňským, přičemž pro rok 2019 firma předpokladá tržby tři miliardy korun. Důvodem jsou mimo jiné nové zakázky na údržbu letounů, zvýšení výroby v programu Airbus A220 a zahájení sériové výroby nového letounu L-39NG.

Letoun L-39NG
doporučujeme

Firma, která zaměstnává téměř 1500 lidí, také nabírá další zaměstnance, řekl dnes ČTK mluvčí Aera Tobiáš Tvrdík. Oficiální obchodní výsledky za rok 2019 Aero zveřejní v létě.

V roce 2018 mělo Aero tržby 2,6 miliardy korun a hospodařilo s provozní ztrátou před odpisy ve výši 223 milionů korun, způsobená byla především významnými investicemi do nového letounu L-39NG. Letos se má Aero podle schváleného rozpočtu vrátit k zisku.

Nové kontrakty, které Aero uzavřelo v minulém roce, se týkají například letounů L-39 Albatros, nyní má firma objednávky na generální opravy a modernizace 35 strojů, letounů L-39 pro zákazníky z Asie a Afriky a L-159 pro českou armádu. "Díky těmto zakázkám se v letošním roce objem tržeb za údržbu a modernizace letounů zdvojnásobí na dvě miliardy korun," uvedl prezident Aera Dieter John.

Podle něj Aero roste také v oblasti dodávek leteckých celků, a to zejména díky padesátiprocentnímu růstu výroby náběžných hran křídel pro Airbus A220 na 73 dodávek v letošním roce.

Společnost pokračuje také v projektu nového cvičného a lehkého bojového letounu L-39NG. "Pozemní i letové zkoušky běží naplno a naším cílem je získat certifikaci na pokročilý cvičný letoun ve třetím čtvrtletí roku 2020. Koncept industrializace L-39NG je připravený, v letošním roce spustíme sériovou výrobu a završíme některé prodejní kampaně, což rovněž přispěje k růstu tržeb," dodal prezident Aera.

zdroj: YouTube

Na začátku loňského Aero zahájilo transformaci, který má optimalizovat provoz a dodavatelský řetězec, a tím zvýšit celkovou efektivitu firmy. Důsledkem bylo i snižování běžných nákladů a propouštění, které se dotklo 250 zaměstnanců a skončilo loni na jaře. Nyní Aero naopak nabírá nové zaměstnance na specifické pozice spojené s leteckou výrobou. V posledních třech měsících přijalo 30 nových zaměstnanců a má více než 50 dalších otevřených pracovních míst.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Firmy Agrofertu loni získaly rekordní částku na zemědělských dotacích

11.06.2021 10:42 Firmy z holdingu Agrofert získaly loni více než miliardu korun z evropských dotací určených pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama