Albert ČR loni meziročně zvýšil tržby, výrazně mu klesl zisk

Společnost Albert Česká republika loni meziročně zvýšila tržby o pět procent na 55,3 miliardy korun. Zisk po zdanění jí klesl o 552,5 milionu na 95,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Firma investovala do renovací i otevření nových prodejen, dále robotizace a digitalizace, a to v obchodech, zázemí i logistice. Více prostředků vynaložila také na mzdy, sdělil ČTK ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Albert hypermarket
doporučujeme

Albert loni ke konci roku provozoval 324 prodejen, které zásoboval ze svých tří distribučních center - v Klecanech, Olomouci a Hradci Králové. Součástí společnosti bylo také 13 čerpacích stanic.

Firma zaměstnávala zhruba 10.600 lidí. Osobní náklady oproti roku 2018 vzrostly o 12,5 procenta na 5,6 miliardy korun, z čehož zhruba čtyři miliardy tvořily náklady na mzdy. Albert podle Marečka zvýší investice do mezd i v příštím roce, od ledna dostanou provozní zaměstnanci přidány minimálně tři procenta, v průměru zvýšení dosáhne šesti procent.

Do hospodaření v letošním roce se podle Marečka promítnou náklady stovek milionů korun do proticovidových opatření, zejména za dezinfekci, úklidové služby, instalaci plexiskel a nákup ochranných pomůcek. Podle výroční zprávy společnost od konce letošního března umožnila všem svým podnájemcům odklad nájemného z důvodu přerušení provozu.

Mezi největší potravinářské řetězce v ČR patří Lidl a Kaufland z německé maloobchodní skupiny Schwarz. Dále na tuzemském trhu působí například Penny Market, Tesco, Billa či Globus.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Auto nemá díly, ruší některé směny

28.01.2021 09:41 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto kvůli přetrvávajícímu nedostatku některých dílů zastavila…

Od minulého týdne zdražily v Česku benzin i nafta

28.01.2021 08:25 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu znovu zdražily. Průměrná cena benzinu vzrostla o 14 haléřů…

Vydavatelství INCORP uspělo u soudu v případě problematického programátora

27.01.2021 21:05 Vedení mediální společnosti zahájilo v roce 2017 spolupráci se žalovanou stranou týkající se…

Kinaři: Zvažovaná opatření pro nás nemají ekonomický význam

26.01.2021 12:33 Protipandemická opatření, která nabízí ve čtvrtém stupni systém PES, nemají podle provozovatelů kin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama