Analýza: Prymula byl po nástupu do funkce v médiích víc než Babiš

O novém ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) se v médiích první týden po nástupu do funkce psalo víc než o premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Zatímco Prymulu zmiňuje 4921 článků, Babiše, který dosud v médiích kraloval, uvádí 4469 textů. Vyplývá to z analýzy Newton Media.

Roman Prymula
doporučujeme

Podle analýzy využívající tzv. technologii entit se o Prymulovi psalo čtyřikrát víc než o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi a dvakrát častěji v porovnání s odcházejícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

"Ve významném počtu článků komentujících nástup Romana Prymuly do funkce ministra zdravotnictví se psalo o tom, že z vedení Fakultní nemocnice Hradec Králové musel v roce 2016 odejít kvůli střetu zájmů. Po nástupu byl často zmiňován v souvislosti s kritikou ze strany Hospodářské komory a Asociace malých a středních podniků, když zavedl povinné uzavření restaurací ve 22 hodin. Řada článků také potvrzuje, že si popudil pedagogy výzvou, ať ředitelé vyplýtvají jeden z pěti ředitelských dnů na 25. září," uvedl analytik Newtonu Daniel Weidenhoffer.

Na sociálních sítích jako je Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, diskusních fórech nebo v rámci blogů se Prymula v souvislosti s koronavirem ještě týden před svým jmenováním objevil ve 24.515 příspěvcích, po nástupu do funkce to pak bylo 174.509 příspěvků. O Adamovi Vojtěchovi se před rezignací píše v 26.396 zmínkách, zatímco po ní se počet téměř zdvojnásobil na 51.211 příspěvků.

Vojtěch v sociálních médiích čelil před svou rezignací silnému tlaku ze strany veřejnosti, médií, a nakonec i premiéra Babiše, byl velmi často kritizovaný a zesměšňovaný. Po jeho konci lidé spíše vyzdvihují jeho přínosy. Naopak se zdá, že Prymula pravděpodobně nebude oblíbený. Od Prymuly se evidentně čekalo, že bude vystupovat jasněji a omezí se chaos, který panuje. To se ale neděje a podle reakcí se zdá, že spíše přilévá olej do ohně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Benzín a nafta v Česku mírně zdražily

22.10.2020 08:15 Benzin a nafta v Česku od minulého týdne zdražily shodně o dva haléře. Natural 95 se nyní prodává…

Přehledně: Které obchody a služby budou od čtvrtka fungovat?

21.10.2020 22:05 Aktualizováno Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je…

Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více

21.10.2020 18:28 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8…

HDP může kvůli opatřením klesnout až o 12 procent, odhaduje svaz průmyslu

21.10.2020 17:29 Aktualizováno Kvůli dalším restriktivním opatřením proti šíření koronaviru může být celkový propad české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama