Automobilka Škoda Auto plánuje vlastní očkovací centra

Automobilka Škoda Auto připravuje vlastní očkovací centra. Firma čeká, až bude možné nakoupit vakcíny pro zaměstnance. Podle interního průzkumu má o očkování zájem více než polovina zaměstnanců.

Ilustrační foto
doporučujeme

Automobilka má na proočkování svých zaměstnanců eminentní zájem, počítá i s očkováním agenturních zaměstnanců a zaměstnanců integrovaných firem, řekl dnes ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera. Aktuální odhadované náklady na očkování a související projekty se pohybují v nižších desítkách milionů korun.

Ve svých třech výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí připravuje 15 stacionárních očkovacích center a k tomu tři mobilní, která bude možné přemístit a ihned využít podle aktuální potřeby. "Denně jsme schopni naočkovat až 1200 zaměstnanců. Již máme zajištěno patřičné množství jehel a tuberkulinových stříkaček, které jsou pro očkování nezbytné. Očkování bude personálně zajištěno interním zdravotním personálem," řekl Kotera.

"V tuto chvíli je pro nás tedy zásadní otázkou, kdy bude možné od státu získat vakcíny, respektive zda nám bude umožněno je od dodavatele napřímo nakoupit," uvedl Kotera. Firma nyní vypracovává detailní plán a schéma očkování.

Škoda má registrované vlastní očkovací centrum. "Věříme, že budeme ze strany státu co nejdříve osloveni. V tuto chvíli není podle vakcinační strategie možné vakcínu nakoupit a prodávat jinak než přes Ministerstvo zdravotnictví ČR," uvedl Kotera. Škoda Auto poslala k vakcinační strategii připomínku, v případě nedostatečného zájmu prioritních skupin chce mít možnost očkování bez odkladu nabídnout zájemcům z řad zaměstnanců.

Očkování bude pro zaměstnance zdarma. "Vyvíjíme také vlastní elektronický vakcinační průkaz, aby se zaměstnanec mohl kdekoliv a kdykoliv prokázat, že je naočkovaný," uvedl Kotera. Škoda umožňuje zaměstnancům nechávat se na koronavirus testovat, toto testování je pro ně taktéž zdarma.

Podle mluvčí kladenského závodu Lego Markéty Vaňkové se o případném očkování zaměstnanců bude ještě jednat. "V tuto chvíli nemohu nic potvrdit," řekla ČTK mluvčí. Možnost očkování pracovníků přímo v distribučním centru v Dobrovízi řeší také Amazon, ale podle PR manažerky Miroslavy Jozové k tomu zatím nemůže společnost poskytnout více informací.

Ředitel společnosti GZ Media Michal Štěrba ČTK dnes řekl, že firma žádné vlastní očkování zatím nechystá. "Snažili jsme se zjistit více informací, ale nepodařilo se nám zjistit, jakým způsobem obstarat vakcíny," řekl Štěrba.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Omezení maloobchodu bez adekvátních náhrad není podle CBRE možné

27.02.2021 18:27 Aktuální omezení maloobchodu je podle realitně-poradenské společnosti CBRE, která mimo jiné…

Ztráty kvůli opatřením budou nižší než před rokem, míní experti

27.02.2021 17:37 Dosavadní opatření proti šíření pandemie stojí ekonomiku zhruba 1,6 až 1,7 miliardy korun denně.…

Situace je vážná, ale průmysl jen tak zastavit nejde, brání se svaz

27.02.2021 16:06 Svaz průmysl a dopravy ČR si uvědomuje, že koronavirová situace v Česku je vážná. Průmysl ale jen…

Tři čtvrtiny Čechů nemají menší příjmy než před pandemií, ukázal průzkum

27.02.2021 15:33 Téměř tři čtvrtiny Čechů vycházejí s příjmy stejně nebo lépe než před vypuknutím pandemie covid-19.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama