Černá listina se rozrůstá. Počet nespolehlivých plátců DPH ke konci března stoupl

Počet firem, které nespolehlivě odvádí DPH, se ke konci března meziročně zvýšil o 17 procent na 20.754. Jde o 6052 nespolehlivých plátců DPH a 14.702 nespolehlivých osob. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti Bisnode.

Daně, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Černá listina nespolehlivých plátců DPH se neustále rozrůstá a láme jeden rekord za druhým. V prvním čtvrtletí přibylo 665 nových firem. Přesto, že se jedná o vysoký přírůstek, ve srovnání s rokem 2019 došlo ke zpomalení," uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Nespolehlivou osobou se na základě rozhodnutí správce daně může stát fyzická i právnická osoba. Jsou to buď subjekty, které nejsou plátci DPH a závažným způsobem poruší povinnosti vztahující se ke správě daně, nebo subjekty, které přestaly být plátcem DPH v okamžiku, kdy byly uvedeny v registru nespolehlivých plátců DPH. Za nespolehlivého plátce může být označena i společnost, která opakovaně neplní lhůty pro povinná podání.

Nejvíce nespolehlivých subjektů je mezi společnostmi s ručením omezeným, celkem 16.238 společností s ručením omezeným. Ty tak představují 78procentní podíl mezi všemi nespolehlivými subjekty.

Nejvíce nespolehlivých plátců je v okolí velkých měst. Například v Praze má registrované sídlo 11.590, tedy 56 procent nespolehlivých subjektů. V Jihomoravském kraji to je 2741 firem, tedy 13 procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Analýza: Vykazované emise aut kvůli změně měření stouply až o čtyři…

29.11.2020 08:20 Vykazované průměrné množství emisí osobních aut na českých silnicích za poslední dva roky stouplo o…

Nejde mně o tržbu, ale o svobodu. Proto jsem otevřel, říká šéf baru.…

28.11.2020 21:50 Aktualizováno Vzbouřil se, neboť má strach, že v zemi je ohrožena svoboda slova, tisku i podnikání. Proto šéf…

Vláda je neschopná a chová se bezohledně. Hospodští kupují zásoby, které…

28.11.2020 21:47 Aktualizováno ROZHOVOR – Když mluví o vládě, pohltí jej emoce. Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil…

Globus letos nebude mít adventní hodinu ticha. Věnuje ji českým umělcům,…

28.11.2020 21:02 Globus se rozhodl finančně podpořit české zpěváky a hudební skupiny, kteří díky pandemii nemohou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama