Češi mnohem častěji poptávají krájené potraviny, nabízí ho i online supermarket

V kamenných prodejnách s potravinami Češi vyhledávají krájené zboží na váhu. Na rozdíl od jara, kdy podle vyjádření zástupců některých řetězců, u pultů zákazníků ubylo, v současné době jsou zde prodeje stabilní. Vyplývá z ankety ČTK mezi obchodníky. Krájené sýry a uzeniny jsou nově k dostání v on-line supermarketu Rohlik.cz.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nákup čerstvých potravin u obslužných pultů se podle mluvčí řetězce Kaufland Renaty Maierl těší zájmu zákazníků. Stabilní zájem hlásí i obchody Albert a Tesco. "Průběžně obnovujeme veškerá podlahová značení ohledně dodržování bezpečných rozestupů," doplnil mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.

Část zákazníků hypermarketů Globus upřednostňuje nákup krájených, ale předem zabalených potravin. Týká se to pekařství, cukrářství, řeznictví i lahůdek. "Poměrně stejná část zákazníků pak volí potraviny na váhu dle vlastní potřeby," uvedla mluvčí Globusu Lutfia Volfová.

E-shop Rohlik.cz nově nabízí zhruba 30 krájených uzenin a deset sýrů. Sortiment hodlá rozšiřovat. "Plán otevřít v Rohlíku nářezové centrum jsme měli dlouho. Vzhledem k aktuální situaci, kdy nás okolnosti nutí trávit více času opět ve svých domovech, jsem rád, že se nám službu daří uvést do chodu už teď. Při rozjezdu nářezového centra počítáme s objednáváním až tří tisíců balíčků denně," uvedl výkonný ředitel on-line supermarketu Petr Pavlík.

Prodejny potravin fungují i za současného nouzového stavu v České republice bez omezení. Druhou vlnu pandemie koronaviru podle řetězce neprovázejí panické nákupy, které lidé dělali na jaře. Do obchodu chodí méně často, objem nákupního košíku se tak zvětšil. Kvůli uzavřeným školám a restauracím je větší zájem o čerstvé potraviny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asociace odmítá návrh Itálie: K uzavření skiareálů přes Vánoce není v ČR…

26.11.2020 20:36 Aktualizováno K zákazu provozu lyžařských středisek přes vánoční prázdniny není v České republice relevantní…

Beneš dál povede ČEZ, dozorčí rada mu prodloužila mandát o čtyři roky

26.11.2020 17:16 Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes prodloužila předsedovi představenstva a generálnímu…

Pozor na phishing. Počet hackerských útoků před Black Friday stoupl…

26.11.2020 16:11 Počet phishingových útoků se speciálními nabídkami a slevami se za posledních šest týdnů zvýšil…

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů, Hamáček požádá o státní…

26.11.2020 15:28 Českou poštu stálo zajištění služeb během epidemie koronaviru 750 milionů korun navíc. Ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama