Češi nakupují webkamery a počítače ve velkém, některé zboží je nedostupné

Češi ve velkém nakupují webkamery, internetoví prodejci mají mnoho modelů vyprodaných. Někteří očekávají dodávku dalších kusů ještě tento týden, jinde by se v nabídce mohly objevit až v květnu. Zvýšená poptávka přetrvává také po počítačích a tiskárnách.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

počítače
doporučujeme

Enormní poptávku po webkamerách zaznamenali prodejci už na začátku března, kdy mnoho lidí začalo pracovat kvůli šíření koronaviru z domova. E-shop CZC.cz v březnu evidoval meziroční nárůst prodaných webkamer o více než 250 procent. "Na přelomu března a dubna do CZC.cz dorazilo několik desítek webkamer, ale i ty si velmi rychle našly své majitele. Dodavatelé mají tohoto zboží akutní nedostatek, ale samozřejmě se ho pro naše zákazníky snažíme zajistit všemi možnými způsoby," uvedl obchodní ředitel e-shopu Tomáš Pilský.

Velký zájem o webkamery potvrdila mluvčí internetového obchodu Mall.cz Pavla Hobíková. Část sortimentu je podle ní nyní nedostupná, nové by podle ní mohly být dostupné na konci týdne.

E-shop Alza zaznamenal u webkamer meziroční růst prodaných kusů o více než 540 procent. "Další dodávku produktů očekáváme velmi zhruba v druhé polovině května," řekla mluvčí Alzy Patricie Šedivá.

Zájem o webkamery podle šéfa analytiků nákupního rádce Heureka.cz Michala Buzka meziročně vzrostl o 900 procent. Multifunkční zařízení a tiskárny si polepšily o 163 procent.

"Prodeje počítačů vzrostly o 150 procent a přenosných sluchátek dokonce o 250 procent. Nejenom kvůli práci z domova, ale i zavřeným školám a domácí výuce se velmi daří tiskárnám, kterých jsme prodali o 350 procent více než vloni," uvedla dále za Mall.cz Hobíková.

Alze vzrostly od začátku roku v meziročním srovnání počty prodaných notebooků o 37 procent a tiskáren a skenerů o 50 procent. CZC.cz zaznamenal proti loňsku nárůst prodejů počítačových sestav o více než 90 procent, v případě tiskáren je růst přes 210 procent, dodal Pilský.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Data v evidenci účtů by se mohla rozšířit. Zákon nahrává Babišovi, tvrdí TI

31.05.2020 11:31 Data shromažďovaná v centrální evidenci účtů se rozšíří o údaje o bezpečnostních schránkách a…

Ve stísněných podmínkách bydlí 16 procent Čechů. Následky jsou závažné

31.05.2020 09:19 Ve stísněných podmínkách, které omezují možnost efektivní práce z domova nebo domácího vzdělávání,…

Hazard se zdravím. Opalovací krém na dovolené v ČR nepoužije 40 procent…

30.05.2020 20:51 Aktualizováno Opalovací přípravek na dovolené v tuzemsku nepoužije bezmála 40 procent Čechů. Pokud už lidé…

V Česku přibylo zahájených oddlužení. Podívejte se na mapu bankrotů

30.05.2020 09:23 V Česku za poslední rok přibylo oddlužení. Od loňského června začalo 37.890 oddlužovacích řízení.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy