Češi si zvykají na novou prodejní dobu: Návštěvnost řetězců je vyšší, roste zájem o alkohol

Lidé si podle potravinářských řetězců zvykli nakupovat spíše průběžně, z obchodů si najednou odnášejí více zboží než dřív. Přesto za poslední dny návštěvnost prodejen vzrostla. Nakupování i zásobování bylo ale bez komplikací. Vyplývá to z vyjádření řetězců pro ČTK.

Penny Market
doporučujeme

Tento týden pro české zákazníky znamená dva zavírací dny potravin. Ve středu byl státní svátek, dnes je první neděle, kdy podle nového vládního opatření proti šíření koronaviru platí zákaz maloobchodního prodeje.

Do hypermarketů Globus podle jejich mluvčí Lutfii Volfové přicházelo více lidí od čtvrtka. Návštěvnost vzrostla zhruba o 17 procent. "Díky našim velkým plochám hypermarketů nedocházelo k žádné koncentraci lidí. Lidé ve velké míře nakupovali se skenery a naší mobilní aplikací, což pomohlo na velké nákupní ploše zákazníky rozptýlit," uvedla Volfová. Zákazníci, pokud je to možné, by podle ní měli chodit nakupovat sami, nikoli ve dvou, jak umožňuje vládní nařízení.

Zájem je podle Volfové nadále o čerstvé i trvanlivé potraviny a také o drogerii. Stoupl podle ní zájem o alkohol, prodeje piva a vína vzrostly přibližně o 30 procent nad běžné dny, dodala.

V Penny se návštěvnost v předchozích dnech v jednotlivých prodejnách lišila, v průměru však vzrostla o pět až deset procent. "Čísla z posledního týdne tak ukazují, že lidé prodejny navštěvují méně často a zároveň nakupují větší objemy," řekl mluvčí společnosti Penny Market Tomáš Kubík. Nákupy po celý týden včetně soboty byly podle něj bez problémů.

Do Kauflandu v sobotu přišlo více lidí než v jiné soboty, bylo znát přesunutí nedělních nákupů, uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl. "Na tuto situaci jsme však byli ve všech ohledech připraveni - jak z pohledu zásobování a zajištění dostatku zboží, tak z pohledu zajištění bezpečí a ochrany zdraví zákazníků i zaměstnanců," dodala.

Vláda tento týden rozhodla, že o nedělích mohou být otevřené pouze čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních. Fungovat mohou také obchody s pietním zbožím, činnost je povolena kameníkům. Stravovací provozy mohou připravovat jídlo s sebou.

V dalších dnech je povolen provoz vybraným obchodům, jako jsou potraviny, drogerie, lékárny, optiky či květinářství. Fungovat mohou maximálně do 19:59.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Restrikce se na tržbách projeví, podnikům budou chybět vánoční večírky,…

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Na chvíli u výdejních okének přestali pracovat. Majitel sítě pražských restaurací Šenkýrna Luděk…

Z restauratérů se během lockdownu stali mistři improvizace, vzrostl zájem…

29.11.2020 20:01 Ztrátu přes milion má kvůli proticovidovým opatřením brněnský restauratér Raed Kahwaji. Řekl to…

Restaurace mohou od čtvrtka fungovat na 50 procent kapacity, u jednoho…

29.11.2020 17:27 Aktualizováno Stravovací zařízení se budou moci znovu otevřít ve čtvrtek. V provozu budou moci být od 06:00 do 22…

Nejvýše položená restaurace v ČR opět otevře 3. listopadu, dosavadní…

29.11.2020 17:17 Nejvýše položená restaurace v Česku na Luční boudě na hřebenech Krkonoš ve čtvrtek opět otevře.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama