Češi v říjnu utráceli za domácí mazlíčky o polovinu víc než loni

Lidé utráceli v prodejnách chovatelských potřeb a krmiv pro domácí zvířata v říjnu podle statistik platebních karet o polovinu více než před rokem. Jak vyplývá z průzkumu Poštovní spořitelny, nějaké zvířecího mazlíčka mají dvě ze tří domácností v Česku. Průměrné měsíční výdaje na domácí zvíře činí přibližně 850 korun.

Kočky
doporučujeme

"Stejně jako na jaře v prvním nouzovém stavu výrazně rostla obliba nákupů sportovního vybavení, jako jsou kola, koloběžky a oblečení, tak podobným způsobem nynější nouzový stav přinesl výrazný růst u domácích zvířat. Je patrné, že karanténa chovu zvířat a péči o ně evidentně prospívá," uvedl ředitel Poštovní spořitelny Přemysl Hanzelka.

V českých domácnostech podle průzkumu lze nalézt nejčastěji psa (42 procent) a kočku (26 procent). V každé desáté domácnosti mají rybičky a v každé dvacáté chovají králíka. Psi a kočky v průměru vyjdou své majitele na 950 korun měsíčně. Křeček znamená náklady na krmení a péči průměrně 420 korun. Náklady se liší i regionálně. Zatímco obyvatelé hlavního města uvádějí průměrné výdaje na mazlíčka 980 korun, lidé bydlící na Moravě v průměru 777 korun.

Průzkum sledoval i to, z jakého popudu si domácnosti nového spolubydlícího pořizují a kdo se o něj nakonec stará. Na 35 procent domácností se rozhodne pro mazlíčka kvůli potomkům. Skutečně se o něj pak ale stará pouhá čtvrtina z dětí, které si zvířátko přály. Trochu podobné je to i v partnerském svazku. Pokud si jeden z dvojice přeje nějaké zvířátko, v polovině případů starost o něj nakonec zbude na druhého partnera.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči zatím koupili přes 10 tisíc elektronických známek

04.12.2020 19:33 Aktualizováno Řidiči od úterního spuštění prodeje koupili přes 10.000 elektronických dálničních známek. ČTK to…

V provozu jsou dvě třetiny gastropodniků, tržby stouply o třetinu

04.12.2020 19:19 V provozu je po čtvrtečním uvolnění opatření podle statistiky společnosti Dotykačka, jejíž pokladní…

Tři uhelné kraje čeká velká proměna, v příštích letech do nich půjde téměř…

04.12.2020 16:50 Aktualizováno Do Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje půjde v příštích letech téměř 100 miliard…

Novým šéfem ČD Cargo se stal Tomáš Tóth, společnost chce vrátit do černých…

04.12.2020 14:54 Novým předsedou představenstva nákladního dopravce ČD Cargo se stal Tomáš Tóth, dosavadní výkonný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama