Česká pošta nechystá další omezení, nadále platí běžná otevírací doba

Česká pošta nechystá žádná další omezující opatření kvůli epidemii koronaviru. Pobočky by měly dál fungovat s běžnou otvírací dobou, jako dosud. Vedle regulace počtu osob, nošení roušek a dezinfekce státní podnik na poštách žádná další opatření nezavádí. ČTK to řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení.

Česká pošta
doporučujeme

Podnik již v září a poté na začátku října upravil otevírací dobu na zhruba 1500 pobočkách. Tyto pošty mají dva dny v týdnu otevřeno od 10:00 do 18:00 a tři dny od 08:00 do 16:00 hodin. Opatření má umožnit lepší využití volných kapacit především na menších pobočkách.

Na všechny pošty je možné vstupovat nejvýše ve skupinách po dvou osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň dva metry. Lidé musí mít ochranu úst a nosu. Na pobočkách je také umístěna dezinfekce na ruce a probíhá tam pravidelný úklid a desinfekce prostor.

"Mezi další opatření, která byla zavedena částečně od září a částečně od října, patří i přechod na jednosměnný provoz na některých pobočkách," dodal Vysoudil.

Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček. Na jaře, během první vlny pandemie, jich v některých dnech byly až dvě stovky zavřené kvůli karanténním opatřením.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V provozu zůstalo 43 procent restaurací a kaváren. Většina zavřela

28.10.2020 14:22 Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze…

COVID nájemné bude k dispozici dalším oborům, schválila vláda

27.10.2020 21:01 Aktualizováno Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem…

Opozice kritizuje, jak Babiš navrhuje zrušení superhrubé mzdy

27.10.2020 14:56 Aktualizováno Opoziční KDU-ČSL, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) i TOP 09 kritizují způsob, jakým premiér…

Zákaz nedělního prodeje je nesmysl. Zaměstnanci přijdou o peníze a lidé se…

27.10.2020 14:00 ROZHOVOR – Ostře se vymezil proti rozhodnutí vlády, která v rámci vyhlášení dalších restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama