CRIF: V únoru klesl počet firemních bankrotů o šest na 52

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 52 bankrotů obchodních společností, což bylo o šest méně než v lednu. Rovněž bylo vyhlášeno 735 bankrotů podnikatelů, o dva více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Počet návrhů na bankrot obchodních společností se meziměsíčně zvýšil o šest na 84. V případě podnikatelů stoupl o 182 na 823.

"Měsíční počet bankrotů fyzických osob podnikatelů se v posledních měsících ustálil kolem 700 bankrotů. To je přibližně o 200 bankrotů méně než v prvních několika měsících po zavedení nových pravidel oddlužení, která začala platit loni v červnu," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

V únoru tohoto roku bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (deset), ve zpracovatelském průmyslu (sedm) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (šest). Pouze jeden bankrot byl vyhlášen v informačních a komunikačních činnostech či ve vzdělávání, sociální a zdravotní péči.

Z pohledu krajů bylo v únoru nejvíce firemních bankrotů vyhlášeno v Praze (24 bankrotů) a v Jihomoravském kraji (šest). Žádný bankrot nebyl naopak vyhlášen v Jihočeském kraji a ve Zlínském kraji.

V únoru tohoto roku bylo nejvíce bankrotů podnikatelů vyhlášeno v obchodu (168), ve stavebnictví (164) a ve zpracovatelském průmyslu (94). Nejméně jich bylo zaznamenáno v odvětví informační a komunikační činnosti (čtyři), v rozvodu vody, plynu a elektřiny (šest) a ve vzdělávání, zdravotní a sociální péči (osm).

Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v únoru vyhlášeno v Ústeckém kraji (91), v Moravskoslezském kraji (82) a v Středočeském kraji (81). Nejméně bankrotů bylo naopak vyhlášeno v Karlovarském kraji (22), na Vysočině (29) a ve Zlínském kraji (35).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

06.04.2020 00:32 Aktualizováno Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a…

Program COVID II se rozjel. Banka v prvním kole přijala 5900 žádostí za 19…

05.04.2020 19:36 Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) v prvním kole programu COVID II přijala od…

ANKETA: Nestíháme, poptávka je větší než před Vánocemi, shodují se…

05.04.2020 19:22 Aktualizováno Nestíhají. Takový frmol nezažívají ani v předvánočním období. Dovozci potravin, které si klienti…

Zeman: Kvůli covid-19 se patrně zmrazí minimální mzda, ekonomice pomohou…

05.04.2020 17:58 Aktualizováno Kvůli dopadům epidemie koronaviru se velmi pravděpodobně zmrazí růst minimální mzdy. Prezident…

Související:

Právě se děje

Další zprávy