CzechTourism chce nalákat turisty do Česka, spustí kampaň a nový web

Státní agentura CzechTourism zvyšuje marketingový rozpočet na sousedních trzích o dva miliony korun na trh. Používá peníze z rezerv za centrálně zrušené projekty kvůli koronaviru. Aktivity zahraničních zastoupení jsou podporovány také centrálně, v nejbližší době spustí novou webovou stránku propagující turistické cíle v České republice.

hrady a zámky
doporučujeme

Zajímavá místa v regionech podpoří i kampaň, která začne v září a měla by pomoci prodloužit turistickou sezonu. ČTK to sdělila mluvčí agentury CzechTourism Ivana Vejvodová.

CzechTourism se nyní zaměřuje na sousední země. Z hlediska cestovního ruchu jsou pro ČR podle ředitele agentury Jana Hergeta klíčové. V hromadných ubytovacích zařízeních tvoří třetinu všech zahraničních hostů, navíc přijíždějí opakovaně a objevují i méně známá místa. "Zvýšená podpora je věnována zejména segmentu MICE (meetings - schůzky, incentives - motivační cestovní ruch, conferences, congress - konference, kongresy, events, exhibitions - výstavy, akce), lázeňství a nejvíce zasaženým regionům," uvedla Vejvodová.

Naplánována je také celosvětová online kampaň, která bude propagovat téměř 600 turistických cílů v regionech pomocí inzerce na googlu a facebooku ve strategických teritoriích. Místa i cílové země si podle Vejvodové určily regiony. Na kampaň je vyhrazeno 20 milionů korun. Inzerce bude propojena s novou stránkou www.visitczechrepublic.com.

Agentura CzechTourism má 22 zahraničních zastoupení, každé pracuje s ročním rozpočtem na provoz a marketing v průměru 5,5 milionu korun. Celkový rozpočet CzechTourism činí 350 milionů korun. Podnikatelské svazy v záchranném plánu pro cestovní ruch navrhovaly jeho bezodkladné zvýšení. Vláda v pondělí schválila krizový akční plán pro cestovní ruch, kde je pro příští a následují roky navrhováno zvýšení na 500 až 600 milionů korun na rok.

Srovnatelně s ČR dává do podpory národním agenturám podle Vejvodové například Řecko, Nizozemsko, Maďarsko a Slovinsko. Vyšší rozpočet má podle ní Rakousko nebo Německo.

V cestovním ruchu je zaměstnáno na čtvrt milionu lidí. Odvětví každý rok do veřejných rozpočtů odvádí více než 125 miliard korun. Podle agentury CzechTourism tvoří cestovní ruch tři procenta z hrubého domácího produktu ČR. Letos se kvůli koronaviru a souvisejícími vládními opatřeními počítá s propadem cestovního ruchu o více než polovinu. Zasaženy budou podle průzkumu společnosti Economic Impact nejvíce Praha, Karlovarský a Jihomoravský kraj.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řada lázní nepřijímá poukazy přes cestovní kanceláře, některé ani od občanů

12.07.2020 20:32 Aktualizováno Velká část lázní nepřijímá státní poukazy na pobyt, které klienti uplatňují přes cestovní…

Firmy budou potřebovat státní programy pomoci i na podzim, shodli se…

12.07.2020 14:38 Firmy budou podle expertů potřebovat státní programy podpory i na podzim. Některou pomoc proto bude…

Praha snížila svůj dluh o miliardu. Zda si bude v budoucnu půjčovat, není…

12.07.2020 10:21 Hlavní město letos snížilo svůj dluh o miliardu korun, k letošnímu 30. červnu dluh činil 18,7…

Bezpečná dovolená v éře koronaviru: Na jachty letos míří daleko více Čechů

12.07.2020 09:28 Na jachty, coby formu bezpečné dovolené v době koronaviru, letos míří poprvé o 15 procent Čechů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy