Dopady koronaviru: Organizátoři veřejných akcí v ČR přišli o zakázky za 700 milionů

Kvůli opatřením před šířením koronaviru přišli organizátoři společenských či veřejných akcí v příštích třech týdnech o zakázky v hodnotě přes 700 milionů korun. Museli zrušit 70 až 90 procent zakázek. Uvedla to dnes Česká eventová asociace, která sdružuje agentury zabývající pořádáním akcí, v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Andrej Babiš
doporučujeme

"Situace je o to závažnější, že ohrožuje více než 85.000 pracovních míst a nutí firmy a živnostníky k okamžitým úsporným opatřením. Tento stav se bohužel každým dnem prohlubuje, zakázky se dále ruší, v lepším případě přesouvají na pozdější termíny," sdělila asociace v dopise.

Členové asociace ocenili to, že vláda nevytváří paniku a zbytečně veřejné akce nereguluje. Premiérovi navrhla společně komunikovat na úrovni chystaných opatření a vyhodnocovat dopady, uklidnit situaci v korporátním prostředí, kde se podle ní zbytečně zakazují interní akce s účastní nad 50 lidí, a dále nevytvářet regulace, pokud to nebude nezbytně nutné.

Firmy v oboru také chtějí společně připravit krizový plán na následující období a navrhují pro nejvíce zasažené členy a partnery odklad odvodů za zaměstnance, DPH a záloh na dani.

V Česku bylo do dneška potvrzeno 31 případů nákazy novým typem koronaviru. Posledních pět případů ministerstvo zdravotnictví oznámilo dnes.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

05.04.2020 23:22 Aktualizováno Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a…

Program COVID II se rozjel. Banka v prvním kole přijala 5900 žádostí za 19…

05.04.2020 19:36 Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) v prvním kole programu COVID II přijala od…

ANKETA: Nestíháme, poptávka je větší než před Vánocemi, shodují se…

05.04.2020 19:22 Aktualizováno Nestíhají. Takový frmol nezažívají ani v předvánočním období. Dovozci potravin, které si klienti…

Zeman: Kvůli covid-19 se patrně zmrazí minimální mzda, ekonomice pomohou…

05.04.2020 17:58 Aktualizováno Kvůli dopadům epidemie koronaviru se velmi pravděpodobně zmrazí růst minimální mzdy. Prezident…

Související:

Právě se děje

Další zprávy