Dr. Müller Pharma: O dezinfekci na trhu v Česku je enormní zájem

Farmaceutická firma Dr. Müller Pharma z Hradce Králové před několika dny kvůli epidemii koronaviru začala vyrábět dezinfekci. Firma ji dosud neměla v nabídce. Také tato společnost se potýká s nedostatkem zaměstnanců z důvodů domácího ošetřování, řekla dnes ČTK obchodní ředitelka firmy Marcela Kaňková. Firma Dr. Müller Pharma se specializuje především na potravinové doplňky, dodává do lékáren.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nápor je enormní, poptávka převyšuje nabídku, je to opravdu vysilující. Nic podobného za dobu existence firmy nepamatuji. Snažíme se uspokojit všechny objednávky, které máme," řekla ČTK Kaňková.

Firma Dr.Müller Pharma musela přijmout brigádníky z řad vysokoškoláků, jde o specializovanou výrobu. Má asi 150 zaměstnanců, z nichž přibližně jedna čtvrtina chybí. "Vzhledem k tomu, že jsme zavedená farmaceutická firma, tak pro nás nebyl problém výrobu dezinfekce rozjet. Příprava trvala asi měsíc. Před tím jsme ji nevyráběli," řekla ČTK Kaňková.

Dezinfekci na alkoholové bázi firma začala vyrábět minulý týden. Dodává ji ve 100 a 200mililitrových lahvičkách. Cena menšího balení pro odběratele je 55 korun a větší 87 korun bez DPH. "Na trh jsme dezinfekci začali dodávat od pondělí 16. března. Je to rychlá dezinfekce, bezoplachový gel na ruce," řekla ČTK Kaňková.

Firma Dr.Müller Pharma funguje od poloviny 90. let, její hlavní portfolio jsou léčiva, zdravotnické prostředky, doplňky stravy a kosmetika. Firma dodává výhradně do lékáren.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ČR je 21 600 restaurací. Kvůli koronavirové krizi hrozí některým bankrot

31.03.2020 14:12 Aktualizováno Jednou z nejohroženějších skupin podnikatelů v důsledku epidemie koronaviru jsou provozovatelé…

Zachraň práci. Komora žádá firmy, aby místo propouštění nabídly…

31.03.2020 12:54 Hospodářská komora vyzvala firmy, aby místo propouštění při omezení provozu kvůli vládním opatřením…

Dluhy domácnosti u bank v únoru stouply na 1,76 bilionu korun

31.03.2020 12:03 Dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen v únoru meziměsíčně stouply o 7,4 miliardy…

ČEZ chce z Počerad vypouštět 4x více rtuti nad limit, tvrdí ekologové

31.03.2020 11:23 Energetická společnost ČEZ chce ze své hnědouhelné elektrárny Počerady vypouštět ročně čtyřikrát…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama