Exšéf ČTÚ Novák chce podat žalobu kvůli svému odvolání

Bývalý předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák chce podat správní žalobu kvůli svému odvolání z čela úřadu. Z něj ho koncem ledna odvolala vláda na návrh ministerstva průmyslu a obchodu.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Novák v rozhovoru pro server Lupa.cz řekl, že odvolání nebylo v souladu se zákonem a nechce, aby to zpochybnilo práci jeho někdejších kolegů a budoucí kroky ČTÚ ohledně aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G a dalších regulačním zásahů.

Podle Nováka problém spočívá v tom, že ho kabinet odvolal jen z funkce předsedy Rady ČTÚ a ponechal mu funkci jejího řadového člena.

"Nejde odvolat předsedu a nechat toho člověka v Radě, vždycky se musí odvolat jako člen Rady," uvedl Novák s odvoláním na zákon o elektronických komunikacích. Doplnil, že vzhledem k tomu, že ministerstvo v současné době předstírá, že je všechno v pořádku, chce podat žalobu.

"Myslím si, že to je klíčové, protože v případě, že by se nedělo nic a pak by někdo hrál na neplatnost a chtěl by zpochybnit práci mých bývalých kolegů, bylo by to myslím velmi nešťastné," řekl bývalý šéf ČTÚ. Platná je podle něj jen jeho rezignace, kterou podal krátce před svým odvoláním kvůli snaze ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G.

Ministerstvo průmyslu již dřív uvedlo, že odvolání bylo v pořádku. "Jaromír Novák byl informován dopisem včetně zdůvodnění ihned po schválení vládou. Právní akty jsou platné. Pravomoci jsou jiné v souvislosti s členem Rady a jiné v souvislosti s předsedou Rady," uvedla již dříve mluvčí úřadu Štěpánka Filipová.

Po odvolání Nováka vláda do čela ČTÚ jmenovala Hanu Továrkovou. Novák přes pochybnosti o platnosti odvolání a jmenování nové ředitelky sám na funkci předsedy i člena Rady k 31. lednu rezignoval.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSA kvůli koronaviru okamžitě přerušily svou linku do Koreje

27.02.2020 14:48 České aerolinie s okamžitou platností zastavily kvůli šíření koronaviru provoz své linky do…

V každé šesté restauraci se ke smažení používá přepálený olej, odhalila…

27.02.2020 14:29 V každé šesté restauraci používají kuchaři k přípravě jídel fritovací olej, který byl přepálený a…

MMR: Zadávání menších veřejných zakázek by se mělo zjednodušit

27.02.2020 11:16 Aktualizováno Zadávání veřejných zakázek menšího rozsahu by se mělo zjednodušit. Počítá s tím nová metodika…

Polovina kontrolovaných firem zaměstnávajících cizince chybovala

27.02.2020 11:08 Více než polovina firem a provozoven, které zaměstnávají cizince a které minulý týden po celé ČR…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama