Klienty Fio banky zasáhla další vlna podvodný e-mailů

Klienti Fio banky mohou ve svých e-mailových schránkách nalézt zprávu, která je vyzývá, aby se přihlásili do svého internetového bankovnictví. Ve skutečnosti jde o nebezpečný spak, který se neobjevil poprvé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fio banka
doporučujeme

Zprávu s předmětem "Důležitá zpráva od Fiobanka" dnes mohla dostat řada majitelů účtu v této populární bance. Samotné tělo zprávy je poměrně strohé, vyzývá ale majitele účtu k akci.

"Vážený zákazníku, Vaše zpráva je k dispozici k zobrazení prostřednictvím internetového bankovnictví. Chcete-li zobrazit připevněnou zprávu, navštivte naše webové stránky a používat kanál zpráv. https://www.ib.fio.cz/Login," píší hackeři ve falešném mailu.

Některým klientům mohl mail přijít v odlišné podobě s následujícím zněním: "Vážený zákazníku, Toto je poslední upozornění na ochranu vašeho účtu. Váš účet je ohrožen a banka nebude odpovědná, pokud nevyužijete tuto příležitost k zabezpečení svého účtu před neoprávněným přístupem. Zabezpečte nyní kliknutím na odkaz na aktualizaci níže."

Odkaz přitom nevede na stránku Fio Banky, ale jde o nebezpečnou stránku, kterou některé prohlížeče bojkotují. Cílem hackerů je dostat se k přihlašovacím údajům k vašemu internetovému bankovnictví. Poté vás mohou poměrně jednoduše připravit o peníze.

Před nebezpečnými stránkami varovala své klienty i sama banka. "
Chtěli bychom Vás upozornit na další vlnu podvodných e-mailů, které se vydávají za zprávy od nás. Fio banka podobné zprávy neposílá, proto Vás prosíme, abyste neklikali na odkazy uvedené ve zprávě a e-mail rovnou smazali," uvedla v prohlášení.

Podobná vlna emailů adresovaná klientům se neobjevila poprvé. Banka před ni varovala už letos na začátku léta, stejné e-maily ale lidé dostávali do schránky i v předchozích letech. Odborníci ale dlouhodobě radí, ale lidé neklikali na podezřelé odkazy a nikam nezadávali svá uživatelská jména a hesla.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

E.ON může koupit část innogy, pokud prodá její aktivity v ČR, rozhodla…

17.09.2019 13:12 Aktualizováno Energetická společnost E.ON smí převzít část majetku firmy innogy, pokud splní určité podmínky,…

Sekyra 40 miliard. Vláda schválila státní rozpočet, Kalousek hromuje

16.09.2019 19:09 Aktualizováno Vláda dnes jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun…

Penny Market má malér. Prodával nebezpečné chemikálie bez řádného označení

16.09.2019 16:08 Obchodní řetězec Penny Market dostal od královéhradecké České inspekce životního prostředí (ČIŽP)…

Odbory a podnikatelé podpořili státní rozpočet, učitelům by přidali víc

16.09.2019 14:03 Odbory a zaměstnavatelé podpořili dnes návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama