Firmě Philip Morris ČR klesl zisk. Navzdory pandemii jsou výsledky slušné, říká ředitelka

Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, klesl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 14,2 procenta na 1,7 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 4,7 procenta na 8,6 miliardy Kč, oznámila dnes firma na svých webových stránkách. Navzdory pandemii koronaviru považuje výsledky za uspokojivé.

Kouření
doporučujeme

Zisk klesl hlavně kvůli nižším prodejům v pohraničí, snížení prodejů portfolia tabákových výrobků určených ke kouření a pohybům zásob vyvolaných vlivem vládních nařízení v rámci opatření proti pandemii v ČR i na Slovensku.

"V této mimořádné a bezprecedentní situaci způsobené globální pandemií covid-19 je naší hlavní prioritou zajištění bezpečí našich zaměstnanců, jejich rodin, stejně jako našich partnerů a zákazníků," uvedla předsedkyně představenstva a generální ředitelka Philip Morris ČR Andrea Gontkovičová. Firma podle ní bez ohledu na covid-19 a opatření přijatá vládami k zamezení šíření viru dosáhla slušných výsledků.

Podle vedení společnosti pokračuje silný růst prodeje tabákových náplní HEETS a zařízení IQOS, v nichž se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Úroveň škodlivých a potenciálně škodlivých látek je podle firmy v těchto produktech výrazně nižší. Celkový objem domácího odbytu klesl o 0,2 miliardy na 6,2 miliardy kusů. Odbyt zahřívaných tabákových výrobků se naopak zvýšil, a to o 0,4 procenta na 1,2 miliardy kusů.

Celkový kombinovaný trh cigaret a zahřívaných tabákových výrobků v Česku klesl podle firmy o odhadovaných 11,5 procenta na 8,9 miliardy kusů. Celkový trh cigaret klesl o odhadovaných 15,4 procenta na osm miliard kusů, a to hlavně kvůli nižším prodejům v pohraničí, pohybům zásob a přechodu na zahřívané tabákové výrobky. Odhadovaný tržní podíl Philip Morris ČR vzrostl o 3,5 procentního bodu na 44,4 procenta, hlavně díky nárůstu tržního podílu HEETS o 4,1 procentního bodu na 9,5 procenta. To bylo částečně kompenzováno poklesem tržního podílu cigaret o 0,6 procentního bodu na 34,9 procenta.

Odhadovaný kombinovaný tržní podíl Philip Morris Slovakia vzrostl o 0,2 procentního bodu, a to v důsledku nárůstu tržního podílu HEETS o 2,7 procentního bodu. Celkový kombinovaný trh cigaret a zahřívaných tabákových výrobků na Slovensku v prvním pololetí klesl o 1,3 procenta.

Philip Morris ČR v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TSK vypsala tendr na opravu Libeňského mostu, maximální cena je 2,85…

26.10.2020 10:31 Pražský Technická správa komunikací (TSK) dnes vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a…

Generální pardon: Zasaženým obchodníkům se odkládá splatnost DPH do konce…

26.10.2020 10:05 Ministerstvo financí dnes posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z…

Koronakrize je zpět. Důvěra v českou ekonomiku po pěti měsících klesla

26.10.2020 09:49 Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu.…

Zásilky z čínských e-shopů čeká zdanění až v červenci

25.10.2020 17:57 Aktualizováno Malé zásilky z čínských e-shopů a dalších zemí mimo Evropskou unii (EU) čeká zdanění až v červenci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama