Firmy nabízejí řadu zdravotních benefitů. O který mají zaměstnanci největší zájem?

Společnosti, které ČTK oslovila, v letošním roce sledují vyšší zájem svých zaměstnanců o očkování proti chřipce. Nabízí ho zdarma v rámci firemních benefitů. Někde byla poptávka až trojnásobně vyšší než v předchozích letech. Firmy také kvůli epidemii koronaviru dbají více na podporu imunity pracovníků. Poskytují jim vitamíny či ovoce. Vyplývá to z ankety ČTK mezi tuzemskými podniky.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Ve společnosti Albert letos zájem o očkování proti chřipce vzrostl asi o 70 procent ve srovnání s loňskem, uvedl ředitel lidských zdrojů firmy Ctirad Nedbálek. Zaměstnancům Albert nabízí také vitamíny, k dispozici jim dává ovoce. Stejně jako loni na podzim jim do zázemí bude připravovat občerstvení. "Letošní novinkou bylo i školení rozšířené o část prevence, kde se zaměstnanci dozvěděli základy podpory imunity, i jak bránit přenosu infekce nejen v podzimním období," dodal Nedbálek.

Přepravní firma DPD zaznamenala podle svého generálního ředitele Miloše Malaníka zhruba trojnásobně vyšší zájem o očkování proti chřipce než dříve. Firma poptávku zjišťovala v létě, následně očkování sama zorganizovala a proplatila. Očkovat se podle Malaníka nechalo několik desítek zaměstnanců v různých regionech.

"Očkování proti chřipce je jedním ze zdravotních benefitů, který našim zaměstnancům každoročně bezplatně poskytujeme. Oproti předchozím rokům, kdy měla křivka zájmu o očkování klesající charakter, pozorujeme v letošním roce její růst. Samotné očkování zaměstnanců plánujeme na přelom října a listopadu," uvedla manažerka lidských zdrojů společnosti Amazon Zuzana Zajacová.

Vyšší zájem o očkování proti chřipce potvrdila ČTK i mluvčí společnosti Globus Lutfia Volfová. Zaměstnancům firma podle ní nyní pravidelně poskytuje také krémy na ruce a obličej.

Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka na začátku října ČTK řekl, že zájem o očkování proti chřipce vzrostl podle mnohých lékařů kvůli obavám z jejího souběhu s covidem-19. Nejvíce vakcíny proti chřipce chybí v Praze. Naopak některým lékařům v ostatních regionech očkovací látka, kterou mají k dispozici, k pokrytí poptávky stačí.

V tuzemsku by letos mělo být k dispozici zhruba 870.000 dávek očkovací látky, podle ministerstva zdravotnictví o 170.000 více než loni. Lidé z ohrožených skupin a senioři nad 65 let mají očkování zdarma, ostatním přispívají zdravotní pojišťovny.

ČR patří k zemím s nejnižší podílem lidí očkovaných proti chřipce, v rizikových skupinách se nechává očkovat zhruba pětina lidí. Evropská unie doporučuje míru očkování proti chřipce v ohrožených skupinách 75 procent. Očkování proti chřipce v době epidemie covidu-19 doporučuje i Světová zdravotnická organizace. Snížení počtu nemocných s chřipkou může ulevit nemocnicím, kde vážné případy chřipky i covidu-19 potřebují stejná lůžka intenzivní péče.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finanční správa chybovala. Měla přijímat i e-maily s řádným podpisem,…

20.10.2020 15:55 Finanční správa chybovala, pokud před rokem 2016 nepřijímala v daňových záležitostech e-mailová…

Výdejová okénka fungují více než na jaře. Stravenková firma spustila…

20.10.2020 15:46 Výdajová okénka fungují lépe než na jaře, shodují se v analýzách prvních tří dnů po příkazu zavření…

Koalice bude daň z příjmu řešit. ANO couvá od návrhu 15 procent, oznámila…

20.10.2020 15:43 Aktualizováno Vládní koalice se podle místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřiny Valachové ještě…

Druhý rok slev v dopravě: Stát zaplatil 4,5 miliardy, zájem o cestování…

20.10.2020 15:38 Druhý rok státních slev v dopravě pro studenty a důchodce stál přes 4,5 miliardy korun. Meziročně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama