Haribo, Mars, Nestlé. Jak si v Česku vedou výrobci cukrovinek?

Česká pobočka firmy Mars byla loni třetím rokem ve ztrátě, snížila ji však skoro o 13 milionů Kč na necelé čtyři miliony korun. Tržby z prodeje zboží firmě loni klesly zhruba dvě procenta na 2,29 miliardy korun. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin.

Přidejte svůj názor

Gumoví medvídci - ilustrační foto
doporučujeme

Firma prodává výrobky například pod značkami Mars, Snickers, nebo Pedigree. Ve ztrátě je od doby, co přesunula pod pobočku zaměstnance ze společnosti Wrigley.

"Hlavní příčinou poklesu tržeb je cílené přehodnocení obchodních vztahů. které nepřinášely hodnotu a profitabilitu s cílem přenastavení obchodních podmínek za účelem dlouhodobého zlepšení naší finanční profitability," uvádí dokument. Například v krmivech pro zvířata prodává kromě Pedigree značky Whiskas, Kitekat, Chappi, Dreamies nebo Sheba, v tomto segmentu podle firmy prodeje rostly.

Naopak pokles byl u nečokoládových cukrovinek a žvýkaček, kde společnost prodává například Orbit a Airwaves. Prodeje rostly u čokoládových sladkostí. Firma loni snížila na polovinu počet vedoucích pracovníků na 23, naopak zvýšila počet běžných pracovníků na 181 z předloňských 147.

Začátky firmy spadají do roku 1911, kdy ve městě Tacoma ve státě Washington Frank C. Mars vyrobil ve své kuchyni první cukrovinky.

Zisk konkurenčního Hariba CZ loni meziročně stoupl o 38,6 procenta na 34 milionů korun. Tržby společnosti naopak klesly o 3,7 procenta na 273,7 milionu korun.

zdroj: YouTube

Největší v segmentu je ale ovšem přední světový výrobce cukrovinek Nestlé, kterému loni v ČR meziročně stoupl zisk o 1,6 procenta na 578 milionů korun. Tržby mu klesly o cca 200 milionů korun na 10,5 miliardy.

Další protivník na trhu Ferrero Česká za rok končící loňským srpnem meziročně zvýšila tržby o 13,6 procenta na 2,34 miliardy korun, z toho zboží za 1,5 miliardy korun prodala v ČR, zbytek byl vývoz na Slovensko. Zisk jí ale klesl o 16 procent na 46,5 milionu korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fraška. Británie žije v ruské matrjošce, reagují ekonomové na odklad…

19.10.2019 20:19 Aktualizováno Dnešní rozhodnutí britského parlamentu ohledně brexitu příliš ekonomickou situaci nemění, a to ani…

Státní dluh stoupl o desítky miliard, na každého Čecha připadá 158 tisíc

18.10.2019 15:49 Státní dluh letos ke konci září stoupl o 63,2 miliardy na 1,685 bilionu korun. Informovalo o tom…

Česko vyhrálo mezinárodní spor. Verdikt v kauze Viktoriagruppe platí

18.10.2019 13:41 Ministerstvo financí uspělo v mezinárodním sporu s insolvenčním správcem zkrachovalé společnosti…

Letiště Praha během léta praskalo ve švech. Kolik cestujících odbavilo?

17.10.2019 11:49 Letiště Praha odbavilo během letní sezóny 5,81 milionu cestujících, což je o šest procent více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama