Kde se bude montovat SUV Kamiq? Odbory Škoda Auto se obávají přesunu výroby

Odbory mladoboleslavské automobilky se obávají přesunu části výroby dalšího modelu, tentokrát má jít podle nich o nové malé SUV Kamiq. Část jeho výroby by se mohla přesunout z Mladé Boleslavi do výrobního závodu v Bratislavě, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Spekuluje se také o přesunu výroby modelů Fabia a Superb.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Škoda Kamiq
doporučujeme

Vedení koncernu Volkswagen již dříve potvrdilo, že v Bratislavě se bude vyrábět také část modelů Karoq, který se vyrábí v Mladé Boleslavi a v Kvasinách na Rychnovsku. "Trápí mě diskuse o budoucnosti našich modelů. Dozvěděli jsme se z Bratislavy, že tam má jít kromě části výroby modelu Karoq také část výroby modelu Kamiq. V té době jsem si říkal, že se o tom nic neví, ale nyní se dozvídáme, že se na tom pracuje," řekl odborový předák Jaroslav Povšík.

Firma si podle odborů "zahrává s budoucností pracovních míst, ziskovostí firmy a tím tvorbou bonusů a dalších složek odměňování zaměstnanců."

Povšík pro týdeník uvedl, že hrozbu přesunu části výroby některých modelů mohou odbory zohlednit v nynějším kolektivním vyjednávání. "Jestli o těchto věcech budete diskutovat bez nás, tak zapomeňte na flexikonta a naši další flexibilitu. Nikde na jiných lokalitách by se o tom nerozhodovalo bez zaměstnanců a odborů," uvedl Povšík.

Připomněl, že podobně se řešila situace při spekulacích o přesunu výroby modelu Superb. "Takový veletoč jsme zažili se Superbem, a jestli v tom chcete pokračovat, tak už žádná solidarita s představenstvem nebude, propojíme to na kolektivní vyjednávání a bude to tady hořet!," řekl Povšík.

Spekulace o přesunu části výroby modelu Kamiq souvisí podle odborů s přípravou nové generace modelu Fabia, zvažuje se totiž, že se bude vyrábět stále i ve variantě kombi, kterou chtěl koncern s příchodem nové generace zrušit a zachovat pouze hatchback.

Odbory se kvůli přesunu výroby některých modelů obávají o pracovní místa. "Zajímá nás, co tedy bude s firmou Škoda a budoucností pracovních míst, když odsunete část výroby modelu Karoq, následníka modelu Superb a možná i část produkce vozu Kamiq. Zajímá nás, co nastane, když tady poklesne výroba," řekl Povšík.

Člen představenstva Škody Auto Dieter Seemann podle týdeníku uvedl, že cílem firmy je plná zaměstnanost a každoročně lepší finanční výsledek. "Vždy budeme pracovat jen na takových na scénářích, které zajistí lepší výsledky po všech stránkách," řekl Seemann.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Urgentní výzva vládě: Hudební scéna žádá půjčky nebo změny DPH

04.04.2020 12:55 Návrhy, jak efektivně a koncepčně pomoci hudebnímu sektoru postiženému pandemií koronaviru,…

Aukro: Prodej zdravotnických pomůcek stoupl o desítky tisíc procent, zájem…

04.04.2020 12:03 Aukční portál Aukro zaznamenal letos v březnu nárůst prodeje roušek, respirátorů, dezinfekčních…

Nákaza u zaměstnanců v první linii je pracovní úraz, tvrdí právní tým…

04.04.2020 09:44 Zdravotníci a další pracovníci, kteří v době karantény chodí do zaměstnání, mají v případě nákazy…

ČOI: V případě nouzového stavu neplatí zákaz prodeje o svátcích

03.04.2020 17:01 Aktualizováno Pokud by na Velikonoční pondělí platil nouzový stav, budou moci být otevřené i prodejny nad 200…

Související:

Právě se děje

Další zprávy