Kolik budou brát zaměstnanci Škody Auto? V listopadu začne vyjednávání

V automobilce Škoda Auto začne 7. listopadu další kolektivní vyjednávání. V první části jednání, které by mělo skončit do konce roku, bude firma s odbory řešit například roční pracovní dobu, dohody o atypických směnných systémech nebo zaměstnanecké benefity, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Začátkem příštího roku bude kolektivní vyjednávání pokračovat, řešit se bude růst mezd.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

"Na začátku budeme vyjednávat sociální rozpočet, tedy benefity, které nesmějí být nijak poníženy, naopak naším cílem je zvyšovat rozpočet a dopracovat vše tak, aby benefity byly moderní a aby je zaměstnanci mohli účelně využívat," řekl podle týdeníku předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Dohoda o atypických směnných systémech, tedy o 17směnném systému v lakovně Mladá Boleslav a 18směnném systému v Kvasinách, kde zaměstnanci střídavě pracují o dvě, respektive o tři směny týdně více, vyprší do konce letošního roku. Odbory s firmou se tak musí na podmínkách domluvit právě do konce roku.

Kolektivní vyjednávání se v automobilce Škoda Auto koná každoročně. Letos vyjednávání skončilo na konci března. Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostly s platností od 1. dubna o 2500 korun měsíčně. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, loni ve společnosti činila 51.275 Kč.

Odboráři uvedli, že díky zvýšení tarifů se zvedne například také osobní ohodnocení, které se z tarifní mzdy vypočítává. Vzrostla také odměna za směny navíc. Vyjednaný byl také bonus, v květnu zaměstnanci automobilky dostali na své účty navíc 65.000 korun.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává celosvětově více než 37.000 zaměstnanců, v ČR více než 32.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tenisky jsou stále v módě. Prodeje rostou, u některých značek až o 20…

22.02.2020 09:17 Módní trend tenisek podle většiny oslovených prodejců bude pokračovat i letos. Prodeje meziročně…

Tři čtvrtiny zaměstnanců v ČR chtějí peníze místo stravenek, ukázal průzkum

22.02.2020 08:18 Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní…

Ve zrušeném 2. pilíři jsou stále peníze. Nevyzvedlo si je téměř 2000 lidí

21.02.2020 13:35 Téměř 2000 lidí si stále nevyzvedlo peníze ze zrušeného druhého pilíře penzijního připojištění.…

Na Hradě se sejdou přední byznysmeni ČR a USA, dorazí i Trumpův ministr

20.02.2020 14:59 Na Pražském hradě se v březnu v rámci Česko-amerického podnikatelského fóra sejdou přední američtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama