Kolik budou brát zaměstnanci Škody Auto? V listopadu začne vyjednávání

V automobilce Škoda Auto začne 7. listopadu další kolektivní vyjednávání. V první části jednání, které by mělo skončit do konce roku, bude firma s odbory řešit například roční pracovní dobu, dohody o atypických směnných systémech nebo zaměstnanecké benefity, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář. Začátkem příštího roku bude kolektivní vyjednávání pokračovat, řešit se bude růst mezd.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

"Na začátku budeme vyjednávat sociální rozpočet, tedy benefity, které nesmějí být nijak poníženy, naopak naším cílem je zvyšovat rozpočet a dopracovat vše tak, aby benefity byly moderní a aby je zaměstnanci mohli účelně využívat," řekl podle týdeníku předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Dohoda o atypických směnných systémech, tedy o 17směnném systému v lakovně Mladá Boleslav a 18směnném systému v Kvasinách, kde zaměstnanci střídavě pracují o dvě, respektive o tři směny týdně více, vyprší do konce letošního roku. Odbory s firmou se tak musí na podmínkách domluvit právě do konce roku.

Kolektivní vyjednávání se v automobilce Škoda Auto koná každoročně. Letos vyjednávání skončilo na konci března. Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostly s platností od 1. dubna o 2500 korun měsíčně. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, loni ve společnosti činila 51.275 Kč.

Odboráři uvedli, že díky zvýšení tarifů se zvedne například také osobní ohodnocení, které se z tarifní mzdy vypočítává. Vzrostla také odměna za směny navíc. Vyjednaný byl také bonus, v květnu zaměstnanci automobilky dostali na své účty navíc 65.000 korun.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává celosvětově více než 37.000 zaměstnanců, v ČR více než 32.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Šéf Hospodářské komory Dlouhý prozradil, co umožní výraznější růst mezd

16.10.2019 17:26 Zavádění digitálních technologií v tuzemském průmyslu a službách v budoucnu podle prezidenta…

Budoucnost slevových akcí v Česku? Ministr Toman zrušení odmítl

16.10.2019 17:23 Slevové akce se u velkých obchodních řetězců rušit nebudou a nízkopříjmových skupin obyvatel se…

Které modely škodovek jdou nejvíc na odbyt? Česká automobilka má starosti…

16.10.2019 10:54 Automobilka Škoda Auto dodala svým zákazníkům za první tři čtvrtletí letošního roku 913.700 vozů.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama