Králíci, morčata, křečci. Prodej domácích mazlíčků za koronavirové krize roste

Na začátku dubna stoupl meziročně o více než o čtvrtinu prodej drobných domácích mazlíčků. ČTK to sdělila Lenka Harudová, marketingová ředitelka největší české sítě prodejen zvířecích potřeb PetCenter. Lidé kupují zvířata seniorům, aby byla karanténa snesitelnější.

Přidejte svůj názor

Králíci
doporučujeme

Podle Harudové vzrostly prodeje hlavně králíků, morčat, křečků a křečíků. "Na základě rozhovorů s našimi zákazníky se jedná o nové chovatele, také zákazníci v tomto období často kupují zvířátko svým rodičům (seniorům), aby jim udělali období karantény příjemnější a snesitelnější," uvedl ředitelka.

Nákupní chování zákazníků se podle ní jinak příliš neměnilo, zůstávají věrní svým oblíbeným značkám. Kupují ale větší zásoby, aby nemuseli tak často do obchodů. Na začátku krize se ale snažili předzásobit. "Dokonce byly vlny, ve kterých jsme zaznamenali výrazně vyšší meziroční nárůsty (až o 60 procent) oproti běžnému období, a to zejména v době, kdy docházelo k omezování pohybu osob a prodeje ve vybraných provozovnách a lidé se pro jistotu předzásobili. Obraty na e-shopu jsou násobně vyšší," uzavřela Harudová.

Vyšší poptávku při startu krize zaznamenal i výrobce krmiv pro domácí mazlíčky Vafo Praha. "Na odbyt jdou především krmiva Brit Care obohacená o látky na podporu imunity," řekla ČTK ředitelka vývoje produktů Karolína Čápová.

Firma ze začátku zaznamenala problémy s dodávkou některých surovin kvůli nejistotě na hranicích a výpadky u dopravců. Společnosti musela zajišťovat přepravní kapacity s předstihem, výroba tak ohrožená nebyla. "V souvislosti s úplnou karanténou některých oblastí v České republice jsme nabídli aktivní pomoc. Do uzavřených oblastí v okolí Uničova a Litovle jsme prostřednictvím místních kynologů dodali krmivo pro domácí mazlíčky ohrožené skupině obyvatel," uzavřel Čápová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko čeká vlna zdražování. Nepůjde jen o potraviny

29.05.2020 14:23 Česko se může v následujících měsících potýkat se zdražováním potravin, elektroniky, ale i…

Mohutný výpadek operátora Vodafone. Co bylo příčinou?

29.05.2020 14:22 Rozsáhlý výpadek služeb mobilního operátora Vodafone ve čtvrtek způsobily technické chyby. Mobilní…

Sněmovna zřejmě omezí možnost zpětného uplatnění daňové ztráty

29.05.2020 13:37 Sněmovna dnes zřejmě při schvalování vládního daňového protikrizového balíčku omezí navrhovanou…

Solární panely na střeše se stávají standardem. ČEZ jich letos zapojil o…

29.05.2020 13:25 Energetická společnost ČEZ během pěti měsíců letošního roku zapojila na českých střechách 238…

Související:

Právě se děje

Další zprávy