Křetínský odmítl spekulace, že chce s firmou Mediaset ovládnout ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters.

Přidejte svůj názor

Daniel Křetínský
doporučujeme

Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika.

"Energie zůstane klíčovým pilířem našich operací a my prozkoumáme způsoby, jak tam naši přítomnost rozšířit. Ohledně naší schopnosti tak učinit, jsme ale méně optimističtí," uvedl Křetínský, kterému byla diagnostikována nemoc covid-19, a protože je v karanténě, rozhovor poskytl prostřednictvím e-mailů.

Nicméně právě ostřejší konkurence v energetice Křetínského podle jeho slov před několika lety přiměla rozšířit jeho zájem o maloobchod. Většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) proto získal většinový podíl v německé obchodní firmy Metro, kterou se loni pokusil neúspěšně převzít.

Podnikatel, který vlastní podíl v řadě českých médií prostřednictvím koncernu Czech Media Invest (CMI) a přikoupil i menšinový podíl v prestižním francouzském deníku Le Monde a v dalších francouzských periodikách, odmítl tvrzení, že chce spolu s italským investorem ovládnout německou televizní stanici ProSieben. "Nejednáme ve shodě s Mediasetem," řekl pro agenturu Reuters Křetínský, který ve firmě vlastní desetiprocentní podíl. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

"Když mají (lidé) strach, přizpůsobí tomu své spotřebitelské a ekonomické chování, budeme svědky rozsáhlých negativních dopadů a hlubokých strukturálních změn," řekl Křetínský a dodal, že nesprávná interpretace čísel o nemocných a související panika pracují proti jeho podnikání.

Na dotaz, zda nezvažoval přizvat ke svým aktivitám dalšího investora, Křetínský uvedl, že ano, ale jen pro menšinovou investici do jednoho ze dvou pilířů EPH - EP Infrastructure (EPIF), do nějž už zainvestovala australská banka Macquarie. "Je velmi pravděpodobné, že rozhodnutí odložíme, protože zvažujeme některé další kroky, které tuto transakci nepodporují," řekl, aniž uvedl další podrobnosti.

Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem s odhadovaným majetkem 66 miliard korun. Aktuální žebříček má Forbes zveřejnit dnes.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doba uhelná má v ČR skončit. Komise stanoví postup útlumu těžby uhlí

05.06.2020 16:20 Uhelná komise do konce letošního roku stanoví postup útlumu těžby uhlí. Řekl to dnes po jejím…

"Uhlí patří pod zem." Ekologičtí aktivisté demonstrovali před elektrárnou…

05.06.2020 15:59 Před elektrárnou Prunéřov II na Chomutovsku se dnes sešli aktivisté, kteří žádají co nejrychlejší…

Záchrana Smartwings? Firma požádá stát o půjčku nebo garanci za 900 milionů

05.06.2020 15:56 Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu…

Elektrárna Prunéřov I. ukončí provoz k 30. červnu. Co bude se zaměstnanci?

05.06.2020 14:08 Hnědouhelná Elektrárna Prunéřov I. na Chomutovaku ukončí provoz k 30. červnu, postavená byla před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy