Leo Express skončil na dálkové železnici v Německu, dceřiný podnik čeká insolvence

Český dopravce Leo Express skončil na dálkové železnici v Německu. Společnost FlixMobility ukončila s německou dceřinou společností českého dopravce smlouvu o provozu vlaků mezi Berlínem a Stuttgartem.

Leo Express
doporučujeme

Spolupráce mezi Leo Expressem a FlixMobility, která v Německu provozuje vlaky pod značkou FlixTrain, začala před třemi lety. Česká společnost tehdy převzala zkrachovalého dopravce Locomore a začal pro FlixTrain jezdit mezi Berlínem a Stuttgartem. Provoz se zastavil letos v březnu po vypuknutí koronavirové krize.

"V momentě přerušení přitom neexistoval oficiální příkaz či jiné oficiální opatření nebo dokonce doporučení německých veřejných orgánů zastavit vlakovou dopravu. Provoz byl tedy zastaven pouze z ekonomických důvodů ze strany FlixTrain," uvedl pro server zdopravy.cz mluvčí Leo Express Emil Sedlařík. Požadavky na obnovení provozu podle něj německá firma opakovaně odmítla.

"FlixTrain brutálním využíváním svého monopolního postavení v soukromé německé dálkové přepravě vážně porušil své smluvní závazky a poškodil tak českého dopravce," dodal Sedlařík.

Leo Express zároveň po německé společnosti požaduje několik milionů eur, které mu prý Němci dluží. Pohledávky chce uplatnit v insolvenčním návrhu, který na svou dceřinou firmu v Německu už Leo Express podal.

Společnost FlixMobility odmítla, že by její postup byl protizákonný. "Leo Express provedl několik rozhodnutí v posledních měsících, která měla dopad na partnerství s FlixTrainem. Kvůli tomu jsme museli spolupráci ukončit," uvedla mluvčí Franziska Schleicherová.

Server zdopravy.cz zároveň uvedl, že by to nemusel být úplný konec Leo Expressu v Německu. Firma má nyní zájem o regionální dopravu, kterou si u dopravců objednávají úřady.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina ČEZ prodala většinu rumunský aktiv společnosti MIRA

23.10.2020 10:56 Energetická skupina ČEZ prodala většinu svých rumunských aktiv londýnské firmě Macquarie…

Počet firem v Česku se letos zvýšil o 8313, je to nejméně od roku 2010

23.10.2020 10:07 V prvních třech čtvrtletích 2020 se počet registrovaných společností v ČR zvýšil o 8313, což je…

Důchodový systém je v deficitu 30,4 miliardy. Za poslední čtvrtletí se…

22.10.2020 17:01 Systém penzí v Česku skončil v září v propadu 30,4 miliardy korun. Za poslední čtvrtletí se schodek…

Schodek rozpočtu by letos neměl překročit 500 miliard, odhadují analytici

22.10.2020 16:23 I přes nová opatření vlády proti šíření koronaviru a navazující podpoře ekonomiky by neměl schodek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama