McDonald´s má tržby na předkoronavirové úrovni, jako jediný

Řetězec McDonald´s má tržby na předkrizové úrovni, další fastfoodové řetězce zatím ne. Například v Bageterii Boulevard jsou propady hlavně v Praze, kde nyní nejsou cizinci. Vyplývá to z vyjádření řetězců na dotaz ČTK.

Hranolky od McDonaĺd´s, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Už po prvním týdnu od znovuotevření restaurací McDonald’s je jasné, že se zákazníci na možnost dát si burger na místě opravdu těšili. Tržby restauračního řetězce jsou totiž podobné, jako tomu bylo během února," sdělila ČTK společnost.

Více než třetinu prodejů v ČR udělal McDrive, zvýšil se také poměr rozvozových objednávek. "Je pochopitelné, že pro řadu zákazníků bude ještě nějakou dobu komfortnější, když si jídlo v restauraci jenom vyzvednou a nebudou se chtít zdržovat uvnitř," dodal ředitel firmy Tomasz Rogacz.

Společnost na pobočkách instalovala mezi personál a hosty plexiskla. "Na stolech a židlích jsou umístěny samolepky, které zákazníkům umožňují dodržovat požadované rozestupy. Stejně tak samolepky na zemi vyzývají příchozí k tomu, aby dodržovali rozestupy u kiosků a hlavního pultu," dodala firma.

Podle Bageterie Boulevard některé provozovny, zejména ty, které mají možnost průjezdu, v tržbách rostou. "Pokles tržeb se projevuje nejvíce na pobočkách, které ovlivňuje absence cestovního ruchu - tedy v centru Prahy. V dalších měsících očekáváme kumulativně pokles tržby cca 20 procent," sdělil ČTK provozní ředitel společnosti Jiří Štěpánek.

KFC na dotaz ČTK pouze uvedlo, že je firma přesvědčená, že se situace brzy vrátí do normálu. "V dubnu jsme v KFC Rozvozu obsloužili historicky nejvyšší počet zákazníků. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jsme zaznamenali o polovinu více objednávek a stoupla také průměrná částka, kterou lidé za dovezené jídlo utratili," dodal prezident značky pro Česko a Rakousko Libor Hubík.

Řetězce mohly otevřít interiéry svých poboček minulé pondělí po zhruba 2,5 měsíci kvůli vládním opatřením na omezení šíření koronaviru. Mezi dalšími hygienickými požadavky je také povinnost, stejně jako v běžných restauracích, mít stoly s 1,5metrovými rozestupy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drtivé většině zájezdových dopravců hrozí krach, varuje iniciativa Za…

07.07.2020 14:58 Zájezdová autobusová doprava v Česku je po koronavirové krizi na hraně kolapsu. Podle iniciativy Za…

Nezaměstnanost v ČR: Dopad pandemie bude patrný na podzim, soudí analytici

07.07.2020 13:11 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské…

Nezaměstnanost v červnu vzrostla na 3,7 procenta, oznámila Maláčová. Krize…

07.07.2020 12:40 Aktualizováno Nezaměstnanost v červnu dosáhla 3,7 procenta. Za poslední měsíc se zvedla o 0,1 procentního bodu.…

Prognóza Evropské komise: Ekonomika ČR se letos propadne o 7,8 procenta

07.07.2020 12:39 Aktualizováno České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením koronaviru propad o 7,8 procenta,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy