Mladá fronta nakvap opustila sídlo v Praze, vydavatelství dostalo okamžitou výpověď

Vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, muselo v pondělí opustit své sídlo v pražských Modřanech. Dostalo okamžitou výpověď. Běžný provoz vydavatelství a vydávání titulů by měly být zachovány. Novináři a další zaměstnanci zatím pracují z domova.

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Mladá fronta vydává ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozuje ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných internetových titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových publikací.

Vydavatelství Mladá fronta a. s. je v úpadku od poloviny února. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo více než sto věřitelů, kteří žádají přes 340 milionů korun. Českobudějovický soud poslal vydavatelství do konkurzu v polovině května. Zástupci Mladé fronty u soudu navrhovali reorganizaci společnosti, insolvenční správkyně Petra Hýsková i přes vyhlášení konkurzu uvedla, že chce zachovat provoz vydavatelství.

"Aktuálně probíhají s insolvenční správkyní intenzivní jednání o pronájmu nových prostor. Činnost vydavatelství pokračuje kontinuálně dále v režimu home office," uvedla pro info.cz šéfka komunikace Mladé fronty Pavlína Míčová. Nepředpokládá zdržení v naplánovaném vydávání titulů, protože letos novináři pracovali z domova už v době šíření koronaviru.

Okamžitou výpověď dala vydavatelství společnost CI Office, jejíž jednatelkou je podle obchodního rejstříku předsedkyně představenstva Mladé fronty Markéta Nováková.

Majitelem vydavatelství je podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR obviněn v kauze daňových podvodů. Loni v prosinci v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV řekl, že do Česka by se rád vrátil, ale má obavy, že mu nebude umožněn spravedlivý proces. Savov v rozhovoru také řekl, že o jeho majetek usiluje firma Czechoslovak Group. Michal Strnad z Czechoslovak Group na dotaz DVTV pouze uvedl, že se těžko může k Savovovu tvrzení vyjadřovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firmy budou potřebovat státní programy pomoci i na podzim, shodli se…

12.07.2020 14:38 Firmy budou podle expertů potřebovat státní programy podpory i na podzim. Některou pomoc proto bude…

Řada lázní nepřijímá poukazy přes cestovní kanceláře, některé ani od občanů

12.07.2020 13:59 Velká část lázní nepřijímá státní poukazy na pobyt, které klienti uplatňují přes cestovní…

Praha snížila svůj dluh o miliardu. Zda si bude v budoucnu půjčovat, není…

12.07.2020 10:21 Hlavní město letos snížilo svůj dluh o miliardu korun, k letošnímu 30. červnu dluh činil 18,7…

Bezpečná dovolená v éře koronaviru: Na jachty letos míří daleko více Čechů

12.07.2020 09:28 Na jachty, coby formu bezpečné dovolené v době koronaviru, letos míří poprvé o 15 procent Čechů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy