Novým šéfem ČD Cargo se stal Tomáš Tóth, společnost chce vrátit do černých čísel

Novým předsedou představenstva nákladního dopravce ČD Cargo se stal Tomáš Tóth, dosavadní výkonný ředitel firmy. V čele firmy nahradil Ivana Bednárika, který je nyní šéfem mateřské skupiny České dráhy.

České Dráhy
doporučujeme

Tótha dnes nejprve zvolila valná hromada do představenstva, jehož členové ho následně zvolili za svého předsedu. V ČD Cargo Tóth působí od roku 2007, kdy začínal jako nákupčí zásobování. Postupně se vypracoval až na post výkonného ředitele, kterým byl posledního dva a půl roku. Tótha jako svého možného nástupce už dříve označil i Bednárik.

"Po velkých propadech objemů přeprav v souvislostí s pandemií COVID-19 se chceme již v příštím roce vrátit zpět do černých čísel, pokračovat v investicích do obnovy a udržitelnosti kolejových vozidel, držet naší pozice na českém trhu a posilovat roli ČD Cargo v Evropě," řekl serveru zdopravy.cz Tóth.

Personální změny by měly vést ke snížení počtu lidí ve vedení firmy. Jednotlivé sektory by si měly mezi sebou přerozdělit dosavadní členové. "Máme silný tým provozních kolegů, ekonomů i obchodníků. Pokračujeme ve spolupráci," dodal Tóth.

ČD Cargo posledních šest let vedl Ivan Bednárik. Ten ovšem byl ve čtvrtek zvolen novým šéfem Českých drah, které si od něj slibují posílení v době krize. Nákladní dopravce pod jeho vedením v posledních letech zaznamenával stamilionové zisky, v posledním pololetí však i ČD Cargo kvůli krizi utržilo ztrátu 44 milionů korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

České obchody Pietro Filipi chtějí propustit všechny pracovníky

20.01.2021 09:13 Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to dnes…

V OKD skončí na konci února 1770 lidí, už absolvovali pohovory

19.01.2021 15:33 Aktualizováno Zaměstnanci těžební společnosti OKD, kteří ke konci února budou přecházet pod státní podnik Diamo,…

Zima nedopadla, v létě už ale Češi do ciziny chtějí. O zájezdy je již nyní…

19.01.2021 09:30 Ke koronavirem zasaženým oblastem podnikání patří také cestovní kanceláře. Probíhající zimní sezóna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama