Obchodníkům o víkendu vzrostly prodeje dětského a papírenského zboží

Obchodníkům za uplynulý víkend vzrostly prodeje dětského oblečení, obuvi a papírenského zboží. Nejednalo se ale o panické nákupy, uvedli na dotaz ČTK zástupci vybraných obchodních sítí. Zmíněný sortiment je z nařízení vlády ode dneška v kamenných obchodech zakázáno nabízet.

Boty se suchým zipem
doporučujeme

Obuvnický řetězec Baťa evidoval uplynou sobotu a neděli zhruba dvojnásobné prodeje ve srovnání s předchozími víkendy. "Podobně vysoké nárůsty jsme zaznamenali při plném otevření obchodů před Vánocemi," řekla manažerka marketingu společnosti Baťa Denisa Jandová. S ohledem na nové opatření připravuje firma pro zákazníky novou službu, kdy se budou moci zákazníci přes video hovor spojit s odborníkem, který jim s výběrem dětské obuvi poradí, uvedla dále Jandová. Na webu Baťa chystá i stránku s doporučeními, jak při výběru bot pro děti správně postupovat.

Zvýšený zájem o dětské oblečení, obuv a papírenské zboží o víkendu sledovala také společnost Globus ve všech svých hypermarketech. Podle mluvčí firmy Lutfii Volfové zároveň trvá vysoká poptávka po ochranných pomůckách, zejména respirátorech a rouškách.

V prodejnách Tesco stoupl zájem o papírenský sortiment nebo dětské oblečení podle mluvčího společnosti Václava Koukolíčka v řádu desítek procent. Drobný nárůst Tesco sledovalo také u čerstvých potravin, podle Koukolíčka je však tento trend ke konci týdne běžný.

"Prodeje sortimentních skupin, které jsou ke dnešku zakázané, včera (v neděli) vzrostly pouze mírně o jednotky až desítky procent. Žádnou paniku jsme nezaznamenali, dalo by se říci, že jsme v prodejnách měli běžnou neděli," uvedl ředil komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 22. října zakázala maloobchodní prodej. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění, kabinet povolil v prosinci. Následně od 19. ledna povolil provoz prodejcům dětských oděvů a obuvi a papírenského zboží. Rozhodnutí vládní představitelé zdůvodnili tím, že po zboží z těchto obchodů vzrostla po Novém roce poptávka. Do škol se tehdy vrátily děti z prvních a druhých tříd základních škol.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí si lidé založili nejméně nových živností od 2010

13.04.2021 12:50 Zájem o podnikání mezi lidmi v prvním čtvrtletí výrazně klesl a byl nejnižší nejméně od roku 2010.…

Kellner se loni rozhodl přesunout finanční část PPF z Nizozemska do ČR

13.04.2021 11:44 Majitel skupiny PPF Petr Kellner, který před dvěma týdny tragicky zahynul při nehodě vrtulníku, se…

První otevřené obchody. Bojíme se nákazy, ale Babiš za nás faktury…

12.04.2021 22:19 Aktualizováno REPORTÁŽ – Maminka se sklání nad malým synem, který si právě zkouší botu a přitom kňourá. „A kde…

Program Antivirus využilo za rok 11 procent aktivních firem

12.04.2021 09:25 Státní podpůrný program Antivirus, který slouží k podpoře zaměstnanosti, využilo podle Registru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama