Pobočky bank zůstanou otevřeně, ujistila asociace

Pobočky bank zůstanou otevřené i po čtvrtečním zavedení dalších restriktivních opatření proti šíření koronaviru. Činnost bank, poboček zahraničních bank stejně jako činnost stavebních spořitelen není činností podle živnostenského zákona, proto jsou ze všeobecného zákazu vyjmuty, informovala dnes ČTK Česká bankovní asociace.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vláda na dnešním mimořádném jednání rozhodla o dalších restrikcích, které mají zamezit šíření koronaviru. Zavřená bude muset od čtvrtka zůstat zhruba polovina maloobchodních prodejen. Výjimku budou mít potraviny, drogerie, optiky, květinářství či galanterie. Fungovat nebudou smět ani služby, avšak opět s výjimkami jakými jsou servisy, myčky nebo odtahy aut. Opatření by měla platit do konce nouzového stavu, tedy 3. listopadu.

"Lze předpokládat, že banky budou udržovat své pobočkové sítě a nezbytnou infrastrukturu, tj. bankomaty apod., nadále v chodu, jako tomu bylo na jaře při první vlně pandemie. Je však třeba se smířit i s omezeními nutnými pro dodržení hygienických standardů," uvedl náměstek výkonného ředitele ČBA Filip Hanzlík. Doporučujeme klientům, aby se, pokud to půjde, na své banky obraceli elektronicky či telefonicky.

Opatření proti šíření covid-19 zásadně změnilo chování klientů bank. Méně podle ankety ČTK navštěvují pobočky, naopak roste zájem o digitální služby a vzdálený přístup do banky, a to u všech věkových kategorií zákazníků.

Témata: banky | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bál jsem se, že k otevření dojde později. Obchodníci mohou před Vánocemi…

29.11.2020 14:10 Viditelně si oddychl, že obchody, restaurace i služby od čtvrtka zase ožijí. Prezident Svazu…

České dráhy čekají kvůli epidemii obrovské ztráty. Do čela nastoupí…

29.11.2020 13:56 Generální ředitel Českých drah Václav Nebeský není typický krizový manažer, proto ve funkci končí.…

Svaz obchodu vítá uvolnění od čtvrtka, kritizuje nepředvídatelnost

29.11.2020 13:35 Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vítá dnešní rozhodnutí vlády o uvolnění podnikání od…

Restaurace mohou od čtvrtka fungovat na 50 procent kapacity, u jednoho…

29.11.2020 13:03 Aktualizováno Stravovací zařízení se budou moci znovu otevřít ve čtvrtek. V provozu budou moci být od 06:00 do 22…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama