Pojišťovny hlásí z červnových bouřek tisíce škod za stovky milionů

Bouřky a přívalové deště, které postihly Česko o posledních dvou víkendech, způsobily klientům pojišťoven tisíce škod v řádu několika stovek milionů korun. Nejčastěji šlo o zatopené sklepy, garáže i rodinné domy, kroupy ničily střechy, fasády, skleníky i automobily. Kvůli silnému větru na mnoha místech poškodily popadané stromy a větve automobily i stavby, vyplývá z odpovědí zástupců největších pojišťoven na dotaz ČTK.

pojišťovny
doporučujeme

Generali Česká pojišťovna má po víkendových bouřkách a přívalových deštích, které na mnoha místech vyústily v bleskové povodně, k dnešní 10:00 hodině od klientů nahlášeno 1250 škod za 53 milionů korun. Nejvíce škod je z Pardubického, Středočeského, Zlínského a Jihomoravského kraje, řekla ČTK mluvčí Ivana Buriánková. Na 40 procent škod z pojištění majetku občanů pojišťovna vyřešila. Škod za bouřky z prvního červnového víkendu má nahlášeno 940 za 77 milionů korun a více než polovinu z nich likvidátoři vyřešili, dodala.

Kooperativa za poslední dva bouřkové víkendy eviduje 1035 škod za 70 milionů Kč. Na vozidlech to je 61 škod za dva miliony Kč. Na majetku nejvíce škodily povodně a záplavy, které způsobily 360 škod za 45 milionů Kč, krupobití 200 škod za 13 milionů Kč. "Výplaty plnění za škody z minulého víkendu jsou v plném proudu, začínáme vyplácet i škody z tohoto. Celkem jsme uzavřeli 160 škod a klientům vyplatili 1,2 milionu Kč," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Allianz eviduje kolem 400 pojistných událostí, od vytopených sklepů a garáží až po mnohamilionové škody v nemocnicích a provozovnách. Celkově jde o škody za desítky milionů korun. "Mobilní technici už od pondělního odpoledne pracují v terénu a mnoha klientům tak v tuto chvíli z pojišťovny odcházejí peníze," uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek. Česká podnikatelská pojišťovna má z bouřek, povodní a záplav z uplynulého víkendu oznámeno 160 škod za 21 milionů Kč.

Nepřízeň počasí způsobila klientům Uniqa téměř 200 škod v odhadované hodnotě 13 milionů Kč. Nejvíce registrovaných pojistných událostí vzniklo podle mluvčí Evy Svobodové zatopením a zatečením, dále krupobitím, a nechyběly ani škody z úderu blesku. Regionálně postihly živly první víkend nejvíce Jižní Čechy, Vysočinu, střední a severní Moravu, zatímco z druhého víkendu měli zákazníci nejvíce škod v okolí Prahy, v Praze a zejména ve východních Čechách, podotkla.

Český hydrometeorologický ústav dnes uvedl, že silné bouřky s přívalovým deštěm nebo kroupami se budou v Česku ojediněle vyskytovat opět od čtvrtečního poledne. Výstraha před nimi platí do noci na pátek. Hrozí rozvodnění malých toků, voda může zatopit podchody, podjezdy nebo sklepy. "Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky," varoval úřad.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drtivé většině zájezdových dopravců hrozí krach, varuje iniciativa Za…

07.07.2020 14:58 Zájezdová autobusová doprava v Česku je po koronavirové krizi na hraně kolapsu. Podle iniciativy Za…

Nezaměstnanost v ČR: Dopad pandemie bude patrný na podzim, soudí analytici

07.07.2020 13:11 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské…

Nezaměstnanost v červnu vzrostla na 3,7 procenta, oznámila Maláčová. Krize…

07.07.2020 12:40 Aktualizováno Nezaměstnanost v červnu dosáhla 3,7 procenta. Za poslední měsíc se zvedla o 0,1 procentního bodu.…

Prognóza Evropské komise: Ekonomika ČR se letos propadne o 7,8 procenta

07.07.2020 12:39 Aktualizováno České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením koronaviru propad o 7,8 procenta,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy