Pošta v listopadu otevře 1500 externích Balíkoven

Česká pošta otevře v listopadu dalších 1500 výdejních míst, tzv. Balíkoven. Půjde o nová externí výdejní místa například u obchodníků, mimo stávající síť České pošty. V současnosti jich je 146 v trafikách nebo jiných prodejnách. Vedle toho pošta vydává balíky i v 3200 běžných či partnerských pobočkách. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Česká pošta, ilustrační fotografie
doporučujeme

Současnou koronavirovou situaci Česká pošta podle generálního ředitele Romana Knapa zvládá bez zásahů, které by její klienti pocítili. "Chci naše zákazníky požádat o shovívavost, pokud se jim opozdí jejich zásilka. Naopak pro ně chystáme další možnosti, jak si zásilky vyzvedávat co nejblíže svému domovu. Od listopadu se tak dočkají dalších 1500 nových výdejních míst, tzv. Balíkoven. Spolu s poštami, kterých je 3200, nabídneme nejširší výdejní síť v Česku," uvedl.

Vedle rozšíření počtu výdejních míst mohou klienti své zásilky k vyzvednutí směřovat také na 68 depech, nebo řadu služeb vyřídit bezkontaktně na webu postaonline.cz nebo na mobilní aplikaci Pošta online.

Česká pošta v září a v říjnu zavedla na některých pobočkách tzv. jednosměnný provoz. Ten mimo jiné umožňuje vykrývat absence zaměstnanců nebo karanténní opatření skupiny pracovníků z důvodu šíření koronaviru. Podnik proto nemusí přistupovat k omezení provozní doby svých poboček kvůli koronaviru. V současné době má kvůli koronaviru dočasně uzavřeny jednotky zejména jednopřepážkových poboček.

V současnosti se nemění standardní provoz, otvírací doba poboček a ostatní činnosti spojené s provozem pošty. Stejně tak depa a hlavní třídící centra mohou nadále přijímat a vydávat poštovní zásilky bez omezení. Provozní doba pošty Partner se odvíjí od otevírací doby úřadu, nebo soukromníka, který franšízu zajišťuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inflace v eurozóně zůstává záporná, je nejnižší za poslední čtyři roky

01.12.2020 12:03 Spotřebitelské ceny v eurozóně v listopadu stejně jako v předchozích dvou měsících meziročně klesly…

Spotřeba potravin v Česku byla loni rekordní, vzrostla o sedm kilo na osobu

01.12.2020 11:55 Aktualizováno Spotřeba potravin včetně ztrát a odpadů byla loni v Česku rekordní, činila 796,5 kilogramu na…

Prodej dálničních známek přes e-shop zatím nefunguje, možná se rozjede…

01.12.2020 11:53 Aktualizováno Nákup elektronických dálničních známek na příští rok přes internetový obchod edalnice.cz od rána…

Podmínky v českém průmyslu jsou nejlepší od srpna 2018, index PMI stoupl

01.12.2020 11:06 Aktualizováno Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v listopadu zlepšily, když index PMI stoupl na na 53,9…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama