Pracovník České zbrojovky má covid-19, výroba ve firmě pokračuje

Jeden ze zaměstnanců České zbrojovky v Uherském Brodě se nakazil novým typem koronaviru. Pracovník byl v době potvrzení nákazy již pět dní v domácí karanténě. Také další čtyři zaměstnanci, kteří byli s dotyčným v bližším kontaktu, jsou po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně v domácí karanténě, řekl dnes ČTK mluvčí podniku Radek Hauerland.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Firma už dříve přijala preventivní opatření proti šíření nákazy a pokračuje ve výrobě. "Provedli jsme zároveň dezinfekci šatny, dílny, chodeb a dalších prostor, kde se dotyčný pohyboval," uvedl mluvčí.

Česká zbrojovka vyrábí v omezeném režimu nastaveném v polovině března poté, co vláda vyhlásila nouzový stav. "Zaměstnancům poskytujeme ochranné pomůcky nad rámec běžného režimu, zejména roušky, respirátory, jednorázové rukavice a dezinfekční prostředky. Pracovní směny jsme zkrátili a upravili tak, aby se zaměstnanci při střídáni směn na šatnách nepotkávali. Zvýšili jsme četnost úklidu a zároveň zavedli dezinfekci dotykových ploch," řekl Hauerland.

Technicko-hospodářští pracovníci podniku, kterým to umožňuje jejich pracovní náplň, podle něj pracují z domova. "Všechny nasmlouvané zakázky plníme. Snažíme se vyrábět a mít bezpečnostní opatření taková, abychom minimalizovali všechna možná rizika," doplnil Hauerland.

Už dříve zástupci České zbrojovky na dotaz ČTK uvedli, že vnímají pozitivně přijetí takzvaného kurzarbeitu pro firmy, na které dopadla omezení v souvislosti se šířením nákazy novým typem koronaviru. O využití příspěvků na mzdy od státu však podnik zatím neuvažuje. Cílem firmy je pokračovat ve výrobě, poskytnout zaměstnancům práci a podpořit tak českou ekonomiku.

Uherskobrodský závod zaměstnává zhruba 1450 lidí. Je součástí skupiny CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG), která je významným evropským výrobcem ručních palných zbraní. Holding vykázal za loňský rok tržby 5,96 miliardy korun a čistý zisk 734 milionů korun. Konsolidované finanční výsledky za rok 2019 skupina zveřejnila minulý týden. Součástí holdingu jsou kromě České zbrojovky také společnosti CZ-USA, Zbrojovka Brno, 4M Systems nebo CZ Export.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doba uhelná má v ČR skončit. Komise stanoví postup útlumu těžby uhlí

05.06.2020 16:20 Uhelná komise do konce letošního roku stanoví postup útlumu těžby uhlí. Řekl to dnes po jejím…

"Uhlí patří pod zem." Ekologičtí aktivisté demonstrovali před elektrárnou…

05.06.2020 15:59 Před elektrárnou Prunéřov II na Chomutovsku se dnes sešli aktivisté, kteří žádají co nejrychlejší…

Záchrana Smartwings? Firma požádá stát o půjčku nebo garanci za 900 milionů

05.06.2020 15:56 Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu…

Elektrárna Prunéřov I. ukončí provoz k 30. červnu. Co bude se zaměstnanci?

05.06.2020 14:08 Hnědouhelná Elektrárna Prunéřov I. na Chomutovaku ukončí provoz k 30. červnu, postavená byla před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy